українська російська англійська
Микола Азаров передав представникам Житомирської та Сумської областей 74 шкільні автобуси
26.06.2012 | 13:35
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

26 червня Прем’єр-міністр України Микола Азаров взяв участь у церемонії передачі 74 шкільних автобусів представникам Житомирської та Сумської областей (40 і 34 кожній області відповідно).

Прем’єр-міністр оглянув шкільні автобуси, поспілкувався з директорами шкіл Житомирщини та Сумщини, здійснивши проїзд одним з автобусів, щоб переконатися в його комфортабельності та безпечності.  Він також вручив ключі від автобусів представникам даних областей.

«Сьогодні знаменна подія. Це вперше за всі роки реалізації програми таку велику кількість автобусів отримують дві наші області - Житомирська та Сумська», - зазначив Глава Уряду.

За його словами, Уряд створює всі необхідні умови для того, аби діти, які проживають далеко від шкіл могли діставатися до них безперешкодно.

Микола Азаров запевнив, що Кабінет Міністрів і в подальшому працюватиме над реалізацією цієї програми та над створенням хороших умов для отримання якісної європейської освіти. За його словами, кожна дитина в Україні, незалежно від місця проживання, повинна мати право вчитися у хорошій школі. «Кожна наша дитина повинна мати право і можливість вчитися у нормальній школі, де є комп’ютерні класи, де є грамотні вчителі, де є всі необхідні умови для того, аби отримувати  хорошу сучасну європейську освіту», - сказав він.

Прем’єр-міністр зазначив, що шкільні автобуси можна і навіть треба удосконалювати - завжди є куди рости. При цьому він зауважив: «Але ми раді і тим автобусам, які зараз даємо регіонам».

Довідково. У Житомирській області проживають за межею пішохідної доступності та потребують перевезення 13,5 тис. учнів. Для їх перевезення необхідно придбати 98 шкільних автобусів. У держбюджеті-2012 на закупівлі транспорту для школярів Житомирщини передбачено 15,7 млн. грн. У поточному році за кошти держбюджету вже закуплено 40 автобусів, у планах - ще чотири; за місцеві кошти куплено 3 і планується придбати ще 7 автобусів. Варто відзначити, що за 2003-2011 роки за Програмою «Шкільний автобус» за кошти держбюджету Житомирщина отримала тільки 53 шкільних автобуси. У 2013 році буде закуплено ще близько 50 автобусів.

У той же час на Сумщині потребують перевезення понад 7,5 тис. учнів, для чого потрібно придбати 76 шкільних автобусів. У державному бюджету на 2012 рік передбачено 13,6 млн. грн. на закупівлю таких автобусів для Сумської області, з яких уже закуплено 34 автобуси, у планах - ще чотири. За місцеві кошти буде придбано 5 автобусів. Водночас с 2003 по 2011 роки за Програмою «Шкільний автобус» за кошти держбюджету сумські діти отримали всього 42 шкільних автобуси. У 2013 році планується закупити орієнтовно 40 автобусів.

 

 

версія для друку