українська російська англійська
Микола Азаров: У 2013 році проблема забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами буде знята
26.06.2012 | 13:42
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд розраховує у найближчі два роки повністю виконати програму «Шкільний автобус». Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час церемонії передачі 74 шкільних автобусів представникам Житомирської та Сумської областей.

Він наголосив, що питання безпечного, регулярного та безоплатного перевезення дітей, учнів та педагогів шахтарських та сільських населених пунктів перебуває на постійному контролі Уряду.

З цією метою в Україні діє Державна цільова соціальна програма «Шкільний автобус» (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. № 31, зі змінами та доповненнями) та Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року» (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 р. № 1158).

В Україні за межами пішохідної доступності до школи живе майже третина українських школярів, що багато за мірками будь-якої країни. Так, на початок 2011-2012 навчального року далеко від школи проживало понад 282 тис. учнів, а шкільними автобусами могли скористатися лише менше 203 тис.

Тому 100% реалізація програми «Шкільний автобус» для України – це стратегічне питання для Кабінету Міністрів. Ця програма реалізовується ще з 2003 року, тобто 9 років. І за цей час (2003-2011 рр.) за бюджетні кошти закуплено лише 1361 автобус. Такі темпи, переконаний Микола Азаров, вкрай незадовільні. Тому було прийнято рішення збільшити закупівлі шкільних автобусів, і в бюджеті 2012 року на закупівлі транспорту для школярів передбачено 352 млн. грн. На ці кошти буде закуплено тисячу шкільних автобусів - майже стільки, скільки за всі попередні роки реалізації програми разом узяті.

«Сама програма почала працювати за ініціативи нашого Президента ще у 2003 році. Але так вийшло, що вона діяла не рівномірно», - підкреслив Микола Азаров, наголосивши, що у поточному році в рамках програми «Шкільний автобус» навчальні заклади отримали більше автобусів, ніж за всі 9 років функціонування програми. «А у найближчі 2 роки ми взагалі закриємо цю проблему шкільного автобуса», - запевнив  Прем’єр-міністр, додавши, що у 2013 році Уряд твердо налаштований закупити решту 1,4 тис. автобусів, і тоді програма буде повністю виконана.

 

 

версія для друку