українська російська англійська
Уряд має намір спростити сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
26.06.2012 | 15:23
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 25 червня 2012 року схвалив проект Закону України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» – щодо сплати єдиного внеску.

Як відомо, наразі Пенсійним фондом відкрито 88 рахунків для сплати єдиного внеску. Згадані рахунки відкриваються в розрізі категорій платників та класів професійного ризику виробництва, визначених  Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». У зв’язку з цим одному роботодавцеві при виплаті заробітної плати доводиться оформляти від 2 до 7 платіжних документів для перерахування єдиного внеску, що створює певні труднощі.

Розроблений Мінсоцполітики законопроект передбачає спрощення адміністрування єдиного внеску та зменшення кількості платіжних документів, які оформляються платником для його сплати.

Зокрема, змінами, які пропонується внести до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», передбачено, що усі підприємства, які мають найманих працівників, сплачуватимуть єдиний внесок при виплаті заробітної плати за одним платіжним документом. Розподіл перерахованої суми між фондами соціального страхування буде здійснюватися державним казначейством відповідно до відсотків, визначених законопроектом.

 

версія для друку