українська російська англійська
Мінрегіон: Комунальні ресурси мають стати товаром
26.06.2012 | 15:43
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Усунути наявне дублювання та протиріч законодавства у сфері житлово-комунального господарства, запровадити обов’язковий технологічний та комерційний облік – такі першочергові завдання профільного Міністерства. Це дозволить розпочати реальну дерегуляцію та реформування відносин у системах життєзабезпечення та комунальній сфері – наголосив у доповіді на виїзному засіданні Колегії Мінрегіону перший заступник Міністра Олександр Аліпов.

«Житлово-комунальне господарство – найбільш зарегульована галузь в Україні. Тільки на вищому рівні діє 21 Закон, які навіть по різному визначають термінологію галузі. Всі спроби вдосконалення діючої нормативно-правової бази впираються в протиріччя одному чи іншому закону», – сказав Олександр Аліпов.

За його словами, відповідальний працівник водопостачання повинен знати більше 80 нормативно-правових актів, що діють в цій сфері. На практиці це призводить до протиріч, дублювань і різночитання правових норм.

«Ми плануємо чітко визначити комунальні ресурси товаром, запровадити обов’язковий технологічний і комерційний облік та на законодавчому рівні встановити єдині для всіх споживачів та надавачів житлово-комунальних послуг правила взаємостосунків» – підкреслив О. Аліпов.

Як повідомив перший заступник очільника Мінрегіону, з метою усунення дублювань та протиріч у законодавстві, уніфікації термінів реальної дерегуляції у сфері житлово-комунального господарства, Міністерство розпочало розробку єдиного базового закону у галузі житлово-комунального господарства на зміну діючим.

версія для друку