українська російська англійська
Рада Міністрів ЄС посилює контроль за якістю та безпекою ліків
26.06.2012 | 16:00
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Рада Міністрів Європейського Союзу прийняла рішення посилити контроль за якістю та безпекою ліків. Про це говориться у листі Представника України при Європейському Союзі С.П.Єлісєєва.

Як повідомив С.П.Єлісєєв, 22 червня 2012 року в Люксембурзі відбулося чергове засідання Ради Міністрів Європейського Союзу з питань охорони здоров'я. Ключовим питанням порядку денного стало вироблення спільних дій країн-членів ЄС з протидії поширенню епідемій та інфекційних захворювань, а також контролю за ефективністю антибактеріальних препаратів.

Пошук відповідей та ефективних рішень всередині Європейського Союзу на транскордонні загрози для здоров'я є постійною темою регулярних засідань Ради ЄС на рівні міністрів. Щороку, за даними Європейської Комісії, 25 000 європейців помирають через неефективність антибактеріальних препаратів, що стало загрозливою проблемою в ЄС. Іншою проблемою названо зростаючу кількість вживання антибіотиків та появу на європейському ринку несертифікованих або підроблених медичних препаратів, надмірне використання яких становить реальну загрозу життю громадян Європи.

Результати обговорення зазначених питань засвідчили таке.

Рада міністрів ЄС погодилися з необхідністю скорочення використання антибіотиків, а також закликала учасників фармацевтичного ринку ЄС до активізації боротьби зі стійкістю до антибактеріальних препаратів (antimicrobial resistance). У контексті можливих наслідків пандемій грипу, інфекційних захворювань та спалахів Е.соlі зокрема, міністри обговорили можливості спільних закупівель вакцин та інших медичних апаратів для європейського ринку. Переговори щодо конкретного плану заходів. у т.ч. доцільності уніфікованої розробки національних стратегій щодо підвищення ефективності антибактеріальних препаратів та процедури закупівель (або виробництва) вакцин триватимуть під час головування Кіпру в Євросоюзі у другій половині року (прим. з 1 липня 2012 року до Кіпру переходить головування в ЄС).

Рада Міністрів ЄС дійшла спільного висновку щодо посилення контролю за якістю та безпекою ліків (фармаконагляд).  Профільні комітети Європейського Парламенту підтримали Директиву Європейської Комісії з протидії фальсифікованим медпрепаратам і буде доопрацьована найближчим часом європейськими експертами в інтересах усіх учасників європейського фармацевтичного ринку. Європейські міністри вважають, що нові "правила гри" сприятимуть посиленню контролю за безпекою лікарських засобів, викриватимуть канали нелегальних поставок медпрепаратів до Європи, а також дозволять виправити недоліки, виявлені в системі фармаконагляду в ЄС.

Дана Директива була розроблена з метою імплементації положень Конвенції Ради Європи Медікрім. 

Як зауважив Голова Державної служби України з лікарських засобів О.Соловйов, Україна однією з перших підписала Конвенцію Медікрім, якою підтверджено прагнення країн-підписантів боротися з розповсюдженням неякісних та фальсифікованих лікарських засобів. Окрім того, Верховна Рада України 7 червня 2012 року першою із парламентів країн-членів Ради Європи ухвалила Закон "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров'я" (Конвеція Медікрім).

 

 

версія для друку