українська російська англійська
Колегія Держкомтелерадіо розглянула результати фінансового аудиту
26.06.2012 | 16:56
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення України на своєму засіданні 25 червня розглянула результати державного фінансового аудиту ефективності використання коштів держбюджету, передбачених  для випуску книжкової продукції за програмою «Українська книга».

Як зазначали члени колегії, пропозиції фахівців Державної фінансової інспекції допомогли виправити недоліки, які були допущені при виконанні програми  «Українська книга» у 2008-2011 роках.

Зокрема, Держфінінспекцією було запропоновано удосконалити критерії відбору видань, що включаються до програми «Українська книга», враховуючи незадоволений читацький попит. Після звернення Держкомтелерадіо України до провідних бібліотек України з проханням надати таку інформацію, проект Програми на 2012 рік було сформовано вже з урахуванням замовлення на відповідні книжкові проекти. Вивчаючи читацький попит через систему провідних бібліотек, Комітет тепер має інформацію щодо книжок, які потребують бібліотеки та суспільство. Критерій читацького попиту є пріоритетним під час прийняття рішення про випуск книжкового видання за бюджетні кошти.

Держфінінспекція також рекомендувала розробити зміни до проектів Порядку формування державного замовлення на випуск книжкової продукції та Порядку розповсюдження видавничої продукції, випущеної за державним замовленням, доповнивши їх нормативами щодо граничних термінів формування та схвалення програми «Українська книга» та щодо механізму контролю за повною та своєчасною доставкою книжкових  видань за цільовим призначенням.

Наразі Держкомтелерадіо розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження порядків формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та розповсюдження  видавничої продукції, випущеної за державним замовленням. Після прийняття її Урядом, будуть внесені відповідні зміни до Порядку формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга». Будуть визначені параметри, строки прийому заявок, порядок здійснення відбору та механізм контролю за повною та своєчасною доставкою книжкових видань за цільовим призначенням. Таким чином, удосконалиться робота з реалізації державних видавничих проектів.

Колегія Держкомтелерадіо України ухвалила рішення, яким рекомендовано забезпечити безумовне дотримання вимог нормативно-правових актів під час формування і реалізації програми «Українська книга», усунути недоліки та порушення, виявлені Держфінінспекцією, посилити контроль за виконанням умов договорів на випуск книжкової продукції на умовах державного замовлення  та дотриманням термінів подання фінансової звітності, а також недопущення випадків створення довгострокової дебіторської заборгованості.

 

 

 

версія для друку