українська російська англійська
Секретаріат Кабінету Міністрів продовжує семінари щодо належної реалізації закону про доступ до публічної інформації
26.06.2012 | 17:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У червні цього року відбулися чергові семінари для керівників спеціальних структурних підрозділів та посадових осіб центральних і місцевих органів виконавчої влади на тему «Виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» – забезпечення прозорості діяльності органів влади» в рамках надання методичної допомоги щодо організації виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Захід організовано Секретаріатом Кабінету Міністрів за сприяння проекту Агентства США з міжнародного розвитку «ПСП ІІ».

У Клубі Кабінету Міністрів України та на базі Одеського регіонального  інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України були проведені семінари за участю представників  Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Служби безпеки, Державної служби з питань захисту персональних даних, Національного архівного фонду. Також під час заходу виступив Дмитро Котляр, юрист, експерт з питань доступу до публічної інформації, автор науково-практичного коментаря до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Тематику семінару сформовано за результатами опитування осіб, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації в органах виконавчої влади. Саме тому, в ході семінару обговорювалися актуальні питання створення та функціонування системи обліку публічної інформації, порядку віднесення інформації до категорії інформації з обмеженим доступом, захисту персональних даних в контексті доступу до публічної інформації та стягнення плати за надання копій документів за запитами на інформацію. Під час виступів учасники семінару обмінялися досвідом роботи по забезпеченню доступу до публічної інформації та обговорили механізми ефективного інформування громадян про основні права, передбачені законодавством про доступ до публічної інформації. Разом з тим, акцентовано увагу учасників на необхідності оприлюднення інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» в повному обсязі.

Також було зазначено, що до органів виконавчої влади надійшло понад  33 тис. запитів, найбільша кількість з яких була отримана Міністерством внутрішніх справ, Міністерством юстиції, Київською міською державною адміністрацією, Міністерством охорони здоров, Антимонопольним комітетом, Державною службою статистики, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, Державною податковою службою, Харківською обласною державною адміністрацією, Державною реєстраційною службою, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством інфраструктури, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державною виконавчою службою та Адміністрацією Державної прикордонної служби.

Семінари є продовженням низки заходів, покликаних сприяти як органам виконавчої влади України, так і громадськості у належній реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

 

версія для друку