українська російська англійська
Мінрегіон ініціює зміни до програми здешевленої іпотеки
27.06.2012 | 09:35
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує внести чергові зміни до постанови щодо здешевлення іпотеки. Про це повідомив очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк під час відвідування житлового масиву Лівобережний-3 у Дніпропетровську у вівторок, 26 червня.

«Програма постійно удосконалюється, практично постійно працює з коригуванням. Ще цього місяця ми плануємо ухвалити третю редакцію постанови, розроблену заради вигоди для громадян. Тому що не всі, наприклад, мають можливість зробити перший внесок у тому розмірі, який встановлено. Ми хочемо цю систему покращити», – наголосив Міністр.

За його словами, Мінрегіон пропонує знизити обов’язковий власний внесок позичальника з 25 до 10 відсотків, а також здійснювати часткову компенсацію процентів безпосередньо банкам, а не позичальникам, як зараз. З такими проханнями неодноразово зверталися громадяни під час відвідання офісів «єдиного вікна», які діють у рамках програми. Також серед запланованих змін підвищення частки, яку може складати платіж за кредитом у сукупному доході сім’ї, з 40 до 55 відсотків,  підвищення верхньої межі доходів сім’ї позичальника для отримання часткової компенсації. Крім того, планується визначати граничну площу житла з урахуванням кількості членів сім’ї позичальника, підвищити розрахункову вартість житла для нарахування часткової компенсації без збільшення ціни квартири, що значно збільшить пропозицію та можливість вибору житла. Передбачається можливість отримання кредиту під 6 відсотків річних на допустиме перевищення граничної площі та розрахункової вартості, яка раніше могла покриватися виключно за власні кошти громадян. Проект відповідної постанови Уряду розміщено на офіційному веб-сайті Мінрегіону.

На сьогодні понад 7,5 тисяч громадян виявили бажання взяти кредит у рамках цієї програми, більше 4,7 тисяч квартир запропоновано забудовниками, укладено 72 договори. 30 млн грн вже направлено у регіони, профінансовано 14 кредитів на загальну суму понад 4,6 млн грн, з них 9 у Києві та 3 в Автономній Республіці Крим. Планується, що за цією програмою у серпні-жовтні люди почнуть отримувати ключі у перших будинках.

 

 

 

версія для друку