українська російська англійська
Підписано договір з ЄБРР з модернізації інфраструктури водопостачання у Ялті
27.06.2012 | 09:24
Рада міністрів АРК

26 червня, в Раді міністрів Автономної Республіки Крим відбулося підписання Кредитного договору і Договору гранту з модернізації інфраструктури водопровідно-каналізаційного господарства Великої Ялти.

Документи підписано між Радою міністрів Криму, Європейським банком розвитку і реконструкції (ЄБРР) і Кримським республіканським підприємством «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства Південного узбережжя Криму».

Згідно з підписаними документами, ЄБРР надасть Ялтинському водоканалу кредит у розмірі до 10 млн євро, ще до 5 млн євро в якості гранту виділить Шведське міжнародне агентство з розвитку і співпраці (SIDA).

Глава кримського уряду підкреслив, що це перший подібний проект у Криму. За попередніми підрахунками, виконання всіх пунктів цього соціально значимого проекту і впровадження сучасних енергозбережних технологій забезпечить значну економію коштів.

Зі свого боку старший банкір ЄБРР Марк Магалецький додав, що кредитні кошти буде спрямовано на модернізацію комунальних водоочисних споруд і мереж водопостачання Великої Ялти, будівництво резервуарів для питної води, санацію колекторів, ремонт каналізаційно-насосних станцій. «Це комплексний проект. Він припускає заходи, пов’язані з енергозбереженням, підвищенням ефективності роботи підприємства, оптимізацією всієї системи водопостачання і водовідведення», – сказав Марк Магалецький.

Директор КРП «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства Південного узбережжя Криму» Олексій Григорьєв додав, що реалізація цього проекту дозволить значно покращити водопостачання Великої Ялти. «Ця знакова подія для Криму. Враховуючи те, що Ялта небагатоводний регіон, виконання всіх завдань у комплексі дасть відчутний екологічний та  виробничий ефект. Це дозволить значно покращити і здешевити водопостачання в регіоні», – сказав Олексій Григорьєв.

версія для друку