українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 27 червня 2012 року
27.06.2012 | 10:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Шановні члени Уряду!

Шановні присутні!

 

В Україні розпочалися жнива - дуже важливий для нас час.

Через спекотну погоду хліба доспіли на два тижні раніше, ніж у минулі роки, тому жнива стартували також раніше.

Не зважаючи на складні погодні умови початку року, на об’єктивні і суб’єктивні труднощі та проблеми, фахівці сільського господарства дають достатньо оптимістичні прогнози стосовно врожаю-2012. 

Регіони прогнозують, що валовий збір зерна буде цілком достатній, щоб повністю задовольнити внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, а також експортний потенціал нашої країни.

У північних і західних регіонах стан ранніх зернових культур переважно добрий та задовільний і на багатьох площах очікується врожайність зерна на рівні минулого року.

На півдні і сході ситуація трохи гіршадаються взнаки втрати врожаю від дуже сильних морозів на початку року.

Але й тут аграрії запевняють, що врожай буде непоганий.

І цей попередній, доволі оптимістичний прогноз ставить перед нами конкретні задачі – ми в ніякому разі не маємо втратити навіть найменшої частки цього майбутнього врожаю.

І люди, і техніка повинні бути 100-відсотково готовими.

Жодних проблем у забезпеченні необхідними коштами і ресурсами бути не може.

Кажу це насамперед для нашого аграрного міністра.

Але й всім іншими треба теж бути максимально готовимиі Міністерству економічного розвитку та торгівлі, і Міністерству енергетики і вугільної промисловості, і Мінфіну, і Мінрегіону, і Мінінфраструктури. Врожай, його збирання і збереження - питання державного значення.

Кабінет Міністрів вже провів низку заходів. Затверджено першочергові заходи з підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2012 році.

Спільно з Аграрною академією наук України проведено регіональні наради з питань проведення комплексу весняно-польових робіт 2012 року у Харкові, Одесі та Кіровограді.

Особливо наголошую на тому, щоб наші ініціативи стосовно збереження зібраного врожаю не залишилися для деяких аграрних посадовців таким собі побажанням.

Чітка, планомірна робота елеваторів і зерносховищ, введення в дію побудованих в багатьох регіонах великих агросховищце не якась вигадка. Цеабсолютна вимога часу. 

Наголошую на тому, що зв'язок з регіонамице постійний і безперервний контроль всього Міністерства аграрної політики і продовольства.

Будь-яке питання повинно вирішуватись в найкоротші терміни. Необхідно інформувати про щонайменші проблеми.

Сьогодні збирання ранніх зернових культур розпочалося в 13 областях півдня та центру України.

Скошено майже півмільйона гектарів зернових культур, намолочено 805 тисяч тонн зерна нового врожаю. Це непоганий почин. Давайте не втрачати і темпів, і якості.

І ще про важливе. Відповідно до рішень Уряду Міністерство аграрної політики і продовольства зібрало перші дані, на підставі яких 1 мільярд 46 мільйонів гривень уже направлено на місця для виплат дотацій громадянам за утримання та збереження великої рогатої худоби.

Як показали дані, чиновницька машина не спрацювала на належному рівні.

Мінагрополітики не виконало поставлене Урядом завдання, щоб люди з кожного регіону країни змогли долучитися до програми збереження та нарощення поголів’я великої рогатої худоби та отримати кошти за вирощування молодняка.

Від селян Вінницької, Донецької, Запорізької, Одеської, Тернопільської, Харківської, Черкаської областей не надійшло заявок для отримання державної підтримки.

Це свідчить, що Міністерство аграрної політики та продовольства, обласні адміністрації вказаних регіонів не організували цю роботу – вчасно не поінформували громадян про їх право, строки та порядок отримання такої дотації, та не забезпечили на належному рівні роботу з оформлення заявок на отримання дотацій.

Нагадую всім, що виплата дотацій  селянам триває. Тому всі господарі, які прийняли рішення зберегти молодняк великої рогатої худоби можуть подавати заявки до сільських та селищних рад для отримання дотацій.

Що ж стосується відповідальних працівників Мінагрополітики -  якщо в найкоротший термін ситуація не буде виправлена, і якщо хоч на йоту буде зірвано державну програму відродження вітчизняного тваринництвабудемо робити жорсткі висновки.

Шановні колеги!

Триває втілення в життя Програми здешевлення вартості кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, яка була розроблена на основі соціальних ініціатив Президента України.

На сьогодні в Україні виявили бажання отримати пільговий кредит понад 7,5 тисяч осіб. На сьогодні для участі у програмі відібрано 4 тисячі 710 квартир.

Можна було б похвалити Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, особливо, якщо згадати, що втілювати цю програму в життя воно розпочало фактично з чистого аркуша – коли вітчизняне будівництво кілька років поспіль перебувало в перманентній кризі.

Нова програма не тільки дає змогу отримати нове житло тисячам українських громадян, вона надає нове дихання вітчизняному житловому будівництву.

Але чи задовольняють нас, і в першу чергу громадян України, темпи розгортання цієї програми? Звичайно, ні.

По-перше, необхідно вдосконалити порядок надання зазначених кредитівврахувати пропозиції, які надходять із регіонів і стосовно розміру першого внеску, і інших умов кредитного договору.

По-друге, ми повинні подвоїти, потроїти наші зусилля стосовно популяризації нової державної програми. Щоб кожен наш громадянин, кожна людина, так би мовити, «змучена квартирним питанням» дізналася про кроки держави і Уряду не з приватних консультацій, а з відкритих урядових джерел. Як це організовано, наприклад з виплат знецінених заощаджень. 

Доступне житло повинно стати таким насправді для будь-якого українця і його родини. І тут повинно краще попрацювати насамперед Міністерство житлово-комунального господарства.

Недостатньо просто перераховувати кошти будівельникам, коли широкому загалу невідомі умови отримання пільгового іпотечного кредиту. Не можна активізувати будівництво, коли не відомо як можна буде ці квартири отримати і на яких умовах. Я звертаю вашу увагу, шановний Анатоліє Михайловичу.

Шановні члени Уряду!

Сьогодні відбудеться надзвичайно важлива подія - дев’яте  засідання Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії під головуванням прем’єр-міністрів наших держав.

Особливу важливість цьому засіданню надає той факт, що відбуватиметься вона напередодні зустрічі Президентів України і Російської Федерації, яка відбудеться 12 липня.

Програма засідання охоплює широкий спектр актуальних питань.

Українська сторона налаштована на реалізацію на взаємовигідній основі спільних з російськими партнерами інтеграційних проектів в атомній енергетиці, авіабудуванні, ракетно-космічній сфері, суднобудуванні, машинобудуванні тощо.

Буде зосереджено увагу на поглиблення співробітництва у транспортній, міжрегіональній та прикордонній сферах.

Всі питання надзвичайно актуальні.

Адже стратегічні вигоди розвитку українсько-російської співпраці очевидні. Росія – наш головний торгівельний партнер.

І цей товарообіг постійно зростаєтільки за підсумками першого кварталу 2012 року наш експорт до Російської Федерації зріс на 8,2% - за рахунок поставок продукції машинобудування, металургійного комплексу тощо.

Нашими фахівцями відпрацьований цілий комплекс питань, вирішення яких на міждержавному рівні забезпечить прискорення прогресу в українсько-російських відносинах.

За результатами перемовин планується підписання ряду двосторонніх документів.

Шановні громадяни України!

У четвер, 28 червня Україна відзначатиме важливу для держави і усього суспільства дату – День Конституції України.

ЇЇ прийняття закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Було закладено фундамент для розвитку України як суверенної, демократичної, соціальної і правової країни.

Дозвольте сьогодні від щирого серця привітати всіх вас з наступаючим Днем Конституції України.

Нехай демократичні засади, що були закріплені цим надзвичайно важливим документом стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності запанує в серці кожного громадянина нашої держави.

Давайте вірити у краще майбутнє та разом будувати нову сучасну, цивілізовану державу.

Дякую за увагу.

версія для друку