українська російська англійська
Українцям покращать умови підключення до електро- і газових мереж
27.06.2012 | 11:53
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій» від 22.06.2012 (реєстр. № 9011 від 18.07.2011), який вносить ряд покращень для підприємців в умовах приєднання, зокрема, до електро- і газових мереж.

«Вважаю Закон черговим проривом у поліпшенні умов розвитку бізнесу в Україні»», - сказав Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський.

Декілька основних аспектів Закону:

 

1). З 01.01.13 суттєво спроститься процедура приєднання для представників малого бізнесу (ларьки, маленькі магазини, кафе і т.д.) і населення в цілому. У кількості споживання до16кВт буде встановлена стандартна оплата (по НКРЕ за 1 кВт потужності). З обленерго і облгазом буде укладатися  типовий договір на послуги «під ключ». Ставки будуть публікуватися на сайтах обленерго.

2). З 01.01.15 і з 01.01.17 рр. потужність стандартного приєднання буде збільшена до 50 і 160 кВт. При цьому спрощеною процедурою буде покрито близько 97% всіх підключень (для населення, представників дрібного і середнього бізнесу)

3). Підключення соціального житла буде безкоштовним, що істотно здешевить його вартість.

4). Для представників великого бізнесу процедура підключення стане прозорішою:

     - вартість нестандартного підключення буде нараховуватися виключно за проектом замовника.

     - техумови, видані монополістом, можна буде перевірити на предмет їх обґрунтованості Держенергонаглядом (тривалість перевірки - 10 днів).

    - з 01.01.2013 року всі монополісти будуть зобов'язані публікувати на персональних сайтах інформацію про завантаження і вільні потужності по кожній підстанції, що істотно вплине на прозорість і обґрунтованість вимог в тих умовах.

    - плата та приєднання буде розраховуватись монополістом на підставі спеціальної методики НКРЕ і буде оплачуватися як оплата за підключення тільки замовленої потужності.

 

версія для друку