українська російська англійська
На Луганщині впроваджуються новітні технології з очищення води
27.06.2012 | 12:23
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Південний регіон Луганщини має значну обмеженість у кількості питної води для населення. Значну частку вод, що скидаються, а так само і значні забруднення довкілля в регіоні привносять підприємства вугледобувної промисловості. Розв’язати обидва питання можливо за рахунок створення водозаборів на базі водовідливних комплексів ліквідованих шахт шляхом опріснення і кондиціонування дренажних (шахтних) вод. Про це йшлося на засіданні Луганської облдержадміністрації за участю Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області.

У 2004 році за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на території Луганської області вперше було розпочато будівництво споруд з очистки шахтних вод шахти ім. Войкова в м. Свердловськ за одноіменним проектом, розробленим інститутом «Луганськдіпрошахт». На сьогодні проект, який оновлено з урахуванням міжнародних новітніх технологій з очищення води, отримав позитивну експертну оцінку. Практичну його частину буде впроваджено у серпні 2012 році з плановим вводом об'єкта в експлуатацію у 2013 році. Розв’язано питання про джерела грошових ресурсів - до 98 млн. грн. для повної реалізації проекту.

Будівництво системи очищення шахтних вод у м. Свердловську може стати передовим досвідом для інших аналогічних програм на території області. Зокрема, для вугільних міст Красний Луч, Антрацит і Ровеньки, що дозволить частково розвантажити систему водопостачання Луганської області.

 

 

версія для друку