українська російська англійська
Мінфін своєчасно та в повному обсязі спрямовує видатки на компенсації вкладникам Ощадбанку СРСР
27.06.2012 | 13:27
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністерство фінансів своєчасно та у повному обсязі забезпечує фінансування видатків на здійснення компенсаційних виплат вкладникам Ощадного банку СРСР. Про це повідомила директор департаменту фінансової політики Міністерства фінансів Тетяна Сисоєва під час спільного брифінгу із заступником Голови правління АТ «Ощадбанк» Антоном Тютюном. На брифінгу, який відбувся 27 червня у прес-центрі Кабінету Міністрів України, йшлося про хід реалізації програми компенсацій знецінених заощаджень вкладникам Ощадного банку СРСР.

Нагадаємо, що Законом України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України» визначені стратегія і способи відновлення знецінених грошових заощаджень та страхових внесків, поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери.

Тетяна Сисоєва також наголосила, що компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень громадянам України проводиться виключно в грошовій формі за рахунок Державного бюджету України на відповідний рік.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» затверджено видатки за програмою «Заходи щодо поступової компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень» в обсязі 6 млрд. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 346 право на виплату компенсації мають:

– вкладники, відомості про яких станом на 1 січня 2012 року внесені до інформаційно-аналітичної системи «Реєстр вкладників заощаджень громадян» та які не отримали протягом 2008 року компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більше ніж 1000 гривень на одного вкладника;

– спадкоємці вкладників, які померли у 2005–2011 роках і не отримали компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень протягом 2005–2009 років, а також померлих у 2012 році, або інших осіб, визначених статтею 8 Закону України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України», у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більше ніж 500 гривень.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 № 223-р з 1 квітня 2012 року АТ «Ощадбанк» проводиться актуалізація даних інформаційно-аналітичної системи «Реєстр вкладників заощаджень громадян».

Виплати компенсації здійснюються через установи АТ «Ощадбанк» з 1 червня поточного року.

Даною постановою передбачено також механізм проведення компенсаційних виплат, відповідно до якого вкладник може використати компенсаційні кошти, зараховані на його поточний рахунок, шляхом отримання готівки, перерахування на депозитний чи інший рахунок в банку з використанням спеціального платіжного засобу «Національна картка», видача якої громадянам України здійснюється безоплатно.

«Необхідно відзначити, що Міністерством фінансів своєчасно та у повному обсязі забезпечується фінансування видатків на здійснення компенсаційних виплат вкладникам Ощадного банку СРСР», - наголосила Тетяна Сисоєва.

Вона також повідомила, що станом на 26 червня 2012 року з державного бюджету профінансовано, а Ощадбанком отримано 1 млрд. 500 млн. грн. для здійснення відповідних виплат.

 

версія для друку