українська російська англійська
Херсонські правоохоронці викрили підприємця, який постачав у дитячі заклади неякісне масло
27.06.2012 | 14:07
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

За вказівкою начальника УМВС України у Херсонській області Валерія Літвіна, працівники УДСБЕЗ з початку року проводять ретельні перевірки фірм та приватних підприємств, які виграли конкурсні торги з постачання продуктів харчування у навчальні заклади області.

Так, оперативники викрили злочинну діяльність приватного підприємця, який постачав шкідливий продукт у 6 районів області. Упродовж двох років чоловік став переможцем 24-х конкурсних торгів і заробив близько мільйона гривень. Жертвами його бізнесу стали сироти, діти, які хворі на туберкульоз, учні шкіл, пацієнти геріатричних пансіонатів та районних лікарень, психічно хворі.

Працівники УДСБЕЗ вилучили зразки продукції і направили її на дослідження. Спеціалісти санітарної епідемстанції провели експертизу зразків продукції та з’ясували, що масло не відповідає вимогам ДСТУ, бо на 95% складаються з рослинних жирів (пальмової олії) та є спредом. Підприємець, підробляючи сертифікати якості, під виглядом масла постачав спред найнижчої якості. Якщо враховувати, що його споживали діти, до того ж хворі, їх здоров’ю було завдано непоправної шкоди. Внаслідок переробки пальмова олія виробляє так звані трансізомерні жирні кислоти. Вони не засвоюються людським організмом, а тому сприяють розвитку атеросклерозу, серцево-судинних захворювань і навіть онкології. Згідно з нормами харчування, діти дошкільного та молодшого шкільного віку повинні вживати лише вершкове масло, яке на 100% складається з тваринних жирів.

Обурені і батьки дітей, хворих на туберкульоз. Адже такі дітки потребують найкращого харчування, найякісніших продуктів. Виникає запитання, чому до цього часу жоден контролюючий орган не зацікавився якістю продукту, який споживають діти. Лише після втручання міліції весь товар вилучено і злочинну діяльність чоловіка припинено. Можна з упевненістю сказати, що тепер шкідливий спред не загрожує здоров’ю дітей.

Наразі слідчим відділом Бериславського райвідділу міліції УМВС порушено кримінальну справу за ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та ч. 2 ст. 358 КК України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів». У відношенні підприємця обрано запобіжний захід – підписка про невиїзд.

 

версія для друку