українська російська англійська
Україна та Росія активізують співпрацю щодо розвитку транспортних інфраструктур
27.06.2012 | 14:53
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

27 червня у Києві відбулося одинадцяте засідання підкомісії з питань транспорту Комітету економічного співробітництва українсько-російської Міждержавної комісії під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Бориса Колеснікова та Міністра транспорту Російської Федерації Максима Соколова.

Серед головних питань – співпраця у галузі морського, залізничного, авіаційного та  автомобільного транспорту, адже, на переконання міністрів, нині взаємовідносини у галузі транспорту між Україною і Російською Федерацією повною мірою відповідають високим темпам розвитку торговельно-економічної співпраці між двома країнами.

Так, Україна і Російська Федерація реалізують низку масштабних спільних проектів, спрямованих на розвиток транспортних інфраструктур обох країн, на постійній основі ведеться робота зі створення відповідних умов для виконання комфортних і якісних перевезень пасажирів.

Як констатували сторони, на світовому ринку транспортних послуг - завдяки своїй універсальності, мобільності і економічності - з кожним роком спостерігається зростання попиту на комбіновані/мультимодальні перевезення. Тому, як зауважив Борис Колесніков, сьогодні слід не лише продовжувати спільну роботу з розвитку вже напрацьованих маршрутів між країнами Східною і Західною Європою, Російською Федерацією і Азіатсько-тихоокеанським регіоном, а створювати перспективні і конкурентноздатні напрямки транспортування вантажів як морським шляхом (у напрямку Чорного і Каспійського морів), так і сухопутним (на Росію, Казахстан і Китай).

Говорячи про взаємодію у галузі судноплавства Борис Колесніков підкреслив, що нині створена практично уся необхідна нормативно-правова база, що регулює питання забезпечення безпеки судноплавства в Азовському, Чорному морях і Керченській протоці. Фахівцями обох країн досягнуто розуміння відносно механізму взаємодії служб України і РФ із забезпечення безпеки судноплавства і організації регулювання руху суден. Так, Україною створена українська частина Робочої групи з питань взаємодії пошуково-рятувальних служб України і Російської Федерації з питань морського і авіаційного пошуку і рятування, також підготовлений відповідний проект Плану спільних дій. У Росії, за словами Максима Соколова, розпочала роботу російська частина Робочої групи експертів з обміну даними в питаннях забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці.

Міністри домовились провести восени цього року Третє засідання російсько-української Змішаної комісії з морського судноплавства та обговорити забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці. Зокрема, мова йтиме про взаємодію відповідальних служб України і Російської Федерації в забезпеченні безпеки судноплавства в Азовському морі, організації регулювання руху суден в період льодової навігації. Крім того, фахівці обговорять можливість спільного використання річкових інформаційних систем України і Росії та проект Меморандуму про інтеграцію національних систем моніторингу судноплавства і автоматизованих ідентифікаційних систем (АІС) в регіоні Чорного моря, підписання якого планується найближчим часом.

Обговорюючи залізничну сферу, посадовці зазначили, що останнім часом зросли обсяги залізничних перевезень між Україною і Російською Федерацією. Відтак одним із пріоритетів є посилення роботи реалізації проекту будівництва ширококолійної залізничної лінії Кошице - Братислава – Відень відповідно до чотиристоронніх домовленостей (Австрія, Росія, Словаччина, Україна) та розвиток мультимодальних і контейнерних перевезень у напрямку міжнародних транспортних коридорів Європа – Азія.

Міністри констатували, що останнім часом була проведена значна робота, спрямована на підвищення рівня обслуговування пасажирів і покращення комфортності здійснення пасажирських перевезень між Україною і Російською Федерацією, включаючи проведення митного і прикордонного контролю в кінцевих і початкових пунктах руху поїздів, що курсують по маршруту Київ - Москва. Як зауважив Борис Колесніков, із 1 листопада 2011 року Україна ввела спрощену процедуру прикордонного і митного контролю для пасажирів поїзду № 19/20 Харків - Москва – Харків:  контроль здійснюється при в'їзді на територію України під час руху поїзду на ділянці Козача Лопань - Харків, а при виїзді з України - безпосередньо на станції Харків - Пасажирський. Вже отримані позитивні відгуки пасажирів, задоволених скороченням часу в дорозі. Відтак надалі українські та російські фахівці працюватимуть над прискоренням процедур контролю при перетині державного кордону всіма поїздами.

Україна та Росія також домовились відпрацювати питання удосконалення технології обміну інформацією про рух вантажів і залізничний рухомий склад при перетині державного кордону в залізничному сполученні між Україною і Російською Федерацією: для цього використовуватиметься  попередній електронний обмін даними.

«Ми прагнемо досягти європейського рівня в обслуговуванні пасажирів й вийти на середньоєвропейський рівень по швидкості вантажних перевезень», - наголосив Борис Колесніков.

Щодо співпраці в сфері автомобільного транспорту, то сторони зауважили, що пріоритетом є подальша лібералізація вантажних і пасажирських перевезень у міжнародному автомобільному сполученні, що виконуються перевізниками України і Російської Федерації. Чергові українсько-російські переговори з питань міжнародного автомобільного сполучення за домовленістю сторін буде проведено до ІІІ кварталу 2012 року.

 

версія для друку