українська російська англійська
Спірні положення законопроекту про контейнерні перевезення в Україні узгоджено
27.06.2012 | 17:07
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Мінінфраструктури продовжує працювати над вдосконаленням організації обслуговування контейнерних вантажопотоків в Україні. Так, наразі підготовлений Робочою групою відомства проект Закону «Про контейнерні перевезення в Україні» відпрацьовано Мінінфраструктури разом з представниками Державної митної служби України. Відповідна нарада фахівців обох відомств була ініційована Мінінфраструктури з метою приведення положень законопроекту у відповідність до вимог нового Митного кодексу України, який нещодавно набрав чинності, та усунення будь-яких протиріч та суперечностей у нормах зазначених документів.

У рамках наради транспортники та митники спільно проаналізували усі положення проекту Закону «Про контейнерні перевезення в України». За результатами такої роботи до багатьох статей документу будуть внесені певні правки та зміни, після чого законопроект буде надіслано Мінінфраструктури до усіх причетних органів виконавчої влади для повторного опрацювання та погодження.

Нагадаємо, наприкінці травня поточного року у Одеському морському торговельному порту у рамках чергового засідання Робочої групи Мінінфраструктури транспортники та митники вже обговорювали зазначений законопроект про контейнерні перевезення. Тоді сторони дійшли компромісу – ті статті законопроекту, які не вступають в протиріччя з новим Митним кодексом, слід прийняти, спірні ж положення будуть спільно доопрацьовані фахівцями відомств.

Довідково:

У вересні 2011 року під час проведення V Міжнародного Чорноморського контейнерного саміту Одеський порт виступив з ініціативою розробки законопроекту про контейнерні перевезення, яка була підтримана всіма учасниками саміту. Основна мета розробки такого документу –створення на законодавчому рівні чітких та єдиних правил для всіх учасників транспортного процесу, максимальне наближення їх до європейської практики, що сприятиме нарощенню вантажопотоку контейнерів в Україні.

Мінінфраструктури підтримало зазначену ініціативу та наказом Віце-прем'єр-міністра України – Міністра інфраструктури Бориса Колесникова 12 жовтня 2011 року було створено робочу групу, до складу якої увійшли представники Міністерства, морських торговельних портів, Укрзалізниці, приватних перевантажувальних комплексів та терміналів, Асоціації міжнародних експедиторів України, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України та інших організацій.

Робоча група відпрацювала проект Закону та він був наданий на погодження причетним міністерствам і відомствам: митній та прикордонній службам, податковій адміністрації, Мінприроди, МВС тощо, які надали свої зауваження та пропозиції до документу.

версія для друку