українська російська англійська
Мінагрополітики: Селяни подали заявки на 4,6 млн. грн. за збереження 11 тисяч голів молодняку ВРХ
27.06.2012 | 17:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За оперативними даними регіонів, з часу дії державної програми понад 9 тисяч господарів подали заявки на дотацію за утримання та збереження молодняку ВРХ. Наразі по всій Україні продовжується та активізується прийом заявок. В інтересах селян Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціювало зміни, що стосуються віку теляти та подачі заявок.

Найбільше заявок на отримання дотації подали аграрії Волинської (1385 осіб), Житомирської (1200), Закарпатської (837), Івано-Франківської (755) та Вінницької областей (603). Усього 9157 господарів виявили бажання скористатися спеціальною бюджетною дотацією.

Найбільша кількість голів молодняку, на які будуть нараховані дотації, утримується в господарствах вже згаданих Волинської (1500 голів), Житомирської (1300), Закарпатської (855), Івано-Франківської (853), Вінницької областей (656).

За прогнозами Мінагрополітики, кількість заявок сягне 42 тисяч на 1 липня, а вже до 1 грудня їх кількість збільшиться до 210 тисяч.

Слід також нагадати, що на сьогодні 1,045 млн. гривень уже надійшло на рахунки господарів, які подали заявки на отримання державної дотації за збережений молодняк у травні місяці.

Наразі Міністерство ініціює ряд змін у процедурі оформлення заявок на отримання дотації, які знаходяться на погодженні в Кабінеті Міністрів України. Зокрема, пропонується збільшити вік телят до 15 місяців (раніше 12 місяців), за яких може надаватися державна допомога. Так, виплата за голову 15-місячної худоби становитиме 1 тисячу гривень.

Ще одним ініційованим Мінагрополітики нововведенням стане те, що селяни, які не встигли подати заявку до 1 липня, зможуть зробити це протягом місяця (до 1 серпня, 1 вересня), а виплати отримати вже в наступному.

Крім того, пропонується змінити вимогу щодо надання довідки з банку про відкриття рахунку та дозволити подавати копію договору з банком про відкриття цього рахунку.

 

версія для друку