українська російська англійська
Рамкова стратегія митного співробітництва між Україною та ЄС набула чинності
02.07.2012 | 12:25
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік взяв участь у сесії Ради Всесвітньої митної організації, яка пройшла в Брюсселі.

Учасники засідання підкреслили, що сучасні митні органи вже давно не є просто структурою, що збирає податки на кордоні. Сьогодні митниця захищає економічні інтереси країни та внутрішнього виробника, взаємодіє з підприємцями з метою спрощення та пришвидшення митних процедур. Та є гарантом того, що до країни потраплятимуть лише якісні та безпечні товари, і взаємодія членів Всесвітньої митної організації у напрямку спрощення та уніфікації митних процедур – гарантія того, що динамічно розвиватиметься бізнес їх країн. Адже для того, щоб перетин кордону був максимально швидким і при цьому не втрачалася ефективність контролю, митне законодавство та митні процедури мають бути уніфіковані по обидві сторони кордону. І Україна зробила черговий крок до євростандартів у митній справі.

У Брюсселі Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік передав керівнику Генерального Департаменту з оподаткування Єврокомісії Хансу Зуреку лист, підписаний Першим віце-прем’єром Валерієм Хорошковським на адресу члена Європейської комісії з питань оподаткування, митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдаса Гедімінаса Шемети. Цим документом європейській стороні направлений текст Рамкової стратегії митної співпраці. Таким чином, сторони завершили обмін листами, і Рамкова стратегія набула чинності.

Вона визначає основні пріоритети взаємодії у митній справі між Україною та ЄС. Це спрощення та прискорення митних процедур, система аналізу ризиків та пост-аудит контроль, обмін інформацією, захист прав інтелектуальної власності та протидія контрабанді, приєднання до системи спільного транзиту.

«Мова йде, насамперед про те, що Україна взяла на себе зобов’язання привести своє законодавство в частині митної політики до стандартів ЄС. І нами це успішно зроблено. Хочу підкреслити, що усі основні положення Рамкової стратегії співробітництва у митній справі вже імплементовані у новому Митному кодексі України. Реалізація положень Стратегії розпочнеться вже найближчим часом. Наразі створено робочі групи, експерти яких на практиці відпрацьовують аспекти такої взаємодії», - сказав Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік під час зустрічі з Генеральним секретарем Всесвітньої митної організації Куніо Мікурія.

Куніо Мікурія відзначив прогрес української митниці на шляху модернізації, а також схвальні оцінки міжнародної спільноти новою редакцією Митного кодексу України.

«Україна, в питанні митних реформ продемонструвала великий прогрес. Країна показала себе як найкраще, і це є великим внеском у нашу спільну митну справу. Новий митний кодекс приведений до міжнародних і, що важливо - європейських стандартів», - сказав Генеральний секретар Всесвітньої митної організації.

 

версія для друку