українська російська англійська
Українських миротворців у Ліберії нагороджено медалями ООН "За службу миру"
02.07.2012 | 13:07
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

У базовому таборі 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, який виконує завдання у складі сил Місії ООН у Ліберії відбувся “Парад медалей”. За благородну і шляхетну справу з підтримання миру на африканському континенті українських миротворців від імені Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна нагородили медалями Організації Об’єднаних Націй “За службу миру”.

У церемонії взяли участь виконуючий обов’язки заступника спеціального представника Генерального секретаря та координатора операцій Організації Об’єднаних Націй у Ліберії пан Мустафа Сумаре, виконуючий обов’язки командувача сил Місії ООН бригадний генерал Джон Квазі, представники інших миротворчих контингентів, місцевих органів влади, військові спостерігачі та інші почесні гості.

Вітаючи українських миротворців зі знаменною подією, виконуючий обов’язки заступника спеціального представника Генерального секретаря та координатора операцій ООН у Ліберії пан Мустафа Сумаре подякував українським військовослужбовцям за сумлінне виконання завдань за призначенням.

«Україна є активним учасником миротворчої діяльності ООН з перших років своєї незалежності. У Ліберії українські військовослужбовці виконують найскладнішу роботу: здійснюють бойове патрулювання повітряного простору і кордону країни, виконують пасажирські та вантажні повітряні перевезення, забезпечують повітряну підтримку наземних військ, проводять евакуацію поранених і хворих», – підкреслив пан Мустафа Сумаре.

Звертаючись до командира 56-го окремого вертолітного загону ЗС України льотчика 1-го класу полковника Петра Пліса, виконуючий обов’язки заступника спеціального представника Генерального секретаря та координатора операцій ООН у Ліберії наголосив, що українські миротворці виступають гарантом миру і стабільності в регіоні.

Довідково. З початку виконання завдань у Ліберії особовим складом 56-го окремого вертолітного загону ЗС України 16-ї ротації перевезено 7 тисяч 300 пасажирів та майже 180 тонн вантажу. Українські екіпажі провели в африканському небі близько 2 тисяч 400 годин, виконавши 1 тисячу 688 польотів на гелікоптерах Мі-8МТ і Мі-24П, а середній наліт на одного льотчика становить більше 111 годин.

Серед основних завдань українських вертолітників у Ліберії – бойове патрулювання кордонів країни зі Сьєрра-Леоне, Гвінеєю та Кот-д’Івуаром, а також перевезення особового складу, гуманітарних вантажів, продуктів харчування для миротворчих підрозділів, мобільних миротворчих патрулів та військових спостерігачів зі складу Місії ООН у Ліберії.

 

 

версія для друку