українська російська англійська
На Львівщині створять обласну програму запобігання сирітству
02.07.2012 | 15:10
Львівська ОДА

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк доручив розробити і запровадити на Львівщині обласну програму запобіганню сирітства. Ініціативу створення такої програми керівник області озвучив сьогодні, 2 липня, під час проведення апаратної наради.

«Ми маємо вивчити питання щодо тенденції появи дітей-сиріт та визначити фактори, які впливають на цю появу. Переконаний, що з проблемними родинами слід працювати завчасно – аби попередити можливий негативний розвиток подій. Слід змінити акценти підходу до роботи в цій сфері – тоді матимемо менше сиріт», - зазначив голова Львівської ОДА.

Михайло Костюк також наголосив на важливості створення належних умов для організації дитячих будинків сімейного типу. «Потрібно мати чіткий банк даних родин, які є кандидатами на виховання дітей і готові створювати дитячі будинки сімейного типу. Також слід добре вивчити питання та розробити програму щодо створення цих будинків – і з уже напрацьованим матеріалом виходити на майбутній бюджет області», - резюмував голова облдержадміністрації.

Довідково: Дитяче населення Львівської області  становить 484 771 особу, з них 2843 – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою/піклуванням громадян перебуває 2071 дитина, 258 –  виховуються у 86 прийомних сім’ях та 20 дитячих будинках сімейного типу.

Органами опіки та піклування  за 5 місяців 2012 року надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, 179 дітям.

Протягом 5 місяців 2012 року:

- усиновлено 33 дітей;

- влаштовано під опіку/піклування громадян  144 дитини;

- створено 2 прийомні сім’ї, у які влаштовано 3 дітей.

Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування у сімейні форми виховання станом на 31.05.2012 року становить 514 дітей.

На профілактичному обліку в службах у справах дітей області перебуває 1409 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, з них 19 дітей схильних до бродяжництва та жебрацтва, 1356 дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 34 дитини, які зазнали фізичного та іншого насильства з боку дорослих.

Усього в службах у справах дітей відповідно до штатних розписів налічується 261 шт.од. (працює 235 осіб). Укомплектованість служб у справах дітей області  становить 90%.

 

 

версія для друку