українська російська англійська
"Укрзалізниця" впродовж Євро-2012 перевезла більше 5, 4 млн. пасажирів
02.07.2012 | 15:24
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту "Укрзалізниця"

Більшість уболівальників, які були присутні на матчах  Євро-2012 в українських містах, мали змогу доїхати туди залізничним транспортом. Напередодні та у дні матчів Укрзалізниця запропонувала понад  300 тис. місць до міст проведення турніру. А за добу в середньому залізничним транспортом було перевезено близько 20 тис. уболівальників. Усього ж поїздами впродовж Євро-2012 скористалися понад 5,4 млн. пасажирів.

Враховуючи попит та з метою забезпечення пасажирських перевезень у повному обсязі під матчів було призначено 24 додаткові поїзди. З них 8 сполученням Київ – Донецьк – Київ, 2 поїзда сполученням Київ – Харків – Київ та Москва – Донецьк – Москва. Також було призначено 6 електропоїздів сполученням Бєлгород – Харків та 6 електропоїздів підвищеного комфорту сполученням Перемишль – Львів – Перемишль. Додатково до складу графікових поїздів було включено 47 вагонів. 

Значним попитом користувалися і міжрегіональні електропоїзди «Українські експреси». Уже на перший матч між Голландією та Данією, який пройшов у Харкові 9 червня, було викуплено усі 579 квитків на «Український експрес» №164О Київ – Харків, який відправлявся напередодні матчу о 18 год. 15 хв.

Попитом вище згадані поїзди користувались впродовж усього чемпіонату в усіх напрямках їх курсування. Швидкісними поїздами Інтерсіті та Інтерсіті(+) впродовж Євро-2012 скористалося понад 150 тис. пасажирів, з яких 1038 представників ЗМІ перевезено безкоштовно.

Також Державна адміністрація залізничного транспорту України відповідально підійшла до підготовки та укомплектування персоналу на період проведення Євро-2012. Зокрема, у пасажирських поїздах провідниками працювало 250 студентів-залізничників зі знанням іноземних мов, які за бажанням можуть обслуговувати пасажирів до кінця літа. На Львівській залізниці студенти вузів залізничного транспорту також працюють квитковими касирами.

Окрім того, студенти-залізничники, а також інших вищих навчальних закладів,  які були залучені УЄФА та місцевими органами влади, цілодобово у чотири зміни працювати волонтерами на вокзалах приймаючих міст.

Найбільше волонтерів (66) допомагали іноземним гостям зорієнтуватися та надавали потрібну інформацію на Центральному залізничному вокзалі у Києві.

На вокзалах Харків-Пасажирський та Харків-Левада, окрім 50 волонтерів – студентів Української державної академії залізничного транспорту, яких спеціально підготували у Харківському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра», допомагали вболівальникам Євро-2012 студенти інших  галузевих вузів, які проходять навчально-виробничу практику.  Студенти академії були залучені також до роботи у медпункті вокзалу.

На вокзалі Донецька надавали допомогу в обслуговуванні іноземних пасажирів 18  волонтерів.

Нагадаємо, що для якісного обслуговування іноземних  пасажирів, зокрема, подолання мовного бар’єра у спілкуванні, члени бригад поїздів, провідники та працівники вокзалів протягом 2010-2011 років пройшли  спеціальні курси з вивчення іноземних мов за рахунок залізниць України.

Також цих фахівців «Укрзалізниця» забезпечила більш ніж 5 тис. словниками-розмовниками.

 

 

версія для друку