українська російська англійська
Микола Азаров: На виборчих дільницях встановлять 34 тис. відеокамер
02.07.2012 | 17:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров запросив представників Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) бути спостерігачами під час парламентських виборів в Україні. Відповідну пропозицію Глава українського Уряду зробив під час зустрічі з Віце-президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ, депутатом австрійського парламенту Вольфгангом Гроссруком.

«Приїжджайте в Україну, я вас запрошую бути спостерігачами під час виборів», - сказав  Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Віце-президенту ОБСЄ він першому повідомляє про прийняте рішення встановити на всіх 34 тисячах виборчих дільниць  веб-камери для моніторингу ходу голосування, попередження порушень виборчого законодавства або оперативного реагування на можливі порушення. Як відзначив Глава Уряду, за парламентськими  виборами в  Україні можна буде спостерігати через веб-портал з будь-якого куточка світу.

 «Чи це не показник відкритості і відповідь тим, хто заздалегідь говорить про можливі фальсифікації під час виборів?» - наголосив Микола Азаров.

У свою чергу Віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Вольфганг Гроссрук повідомив, що він планує приїхати в Україну як заступник керівника Місії іноземних спостерігачів ОБСЄ. «Демократія – це живий процес, в удосконаленні якого зацікавлені всі, в тому числі і європейські демократії», - зауважив австрійський парламентарій. Він підкреслив, що якщо порівнювати Україну з іншими пострадянськими країнами в питаннях демократії та свободи слова, то Україна «знаходиться попереду всіх».

При цьому Вольфганг Гроссрук пообіцяв, що зробить все від нього залежне, щоб Місія в Україні була максимально об’єктивною.  Всі попередні місії ОБСЄ мали великий авторитет і отримали безумовну довіру до своїх висновків завдяки великому досвіду та фаховості команди спостерігачів.

 

версія для друку