українська російська англійська
Євро-2012 в Україні пройшло без надзвичайних ситуацій
02.07.2012 | 16:08
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Починаючи з 8 червня сили МНС було переведено на посилений варіант несення служби. Завдяки злагодженій роботі Міністерства та співпраці з іншими правоохоронними та державними органами в Україні вдалося уникнути надзвичайних ситуацій і пожеж на стадіонах, фан-зонах, місцях проживання вболівальників та утримати ситуацію контрольованою протягом всього періоду проведення чемпіонату Європи з футболу. Про це під час брифінгу  в прес-центрі «Україна-2012» повідомив перший заступник Міністра надзвичайних ситуацій Віталій Бут.

Заходи безпеки під час чемпіонату забезпечувало угруповання сил МНС чисельністю 4900 рятувальників і 1200 од. техніки, у тому числі: Київський регіон – 1100 осіб і 234 од. техніки; Донецький регіон – 1200 осіб і 293 од. техніки; Львівський регіон – 1000 осіб і 229 од. техніки; Харківський регіон – 500 осіб і 121 од. техніки.

Реагування на можливі дорожньо-транспортні події на основних автомагістралях між містами, які приймали чемпіонат, і в пунктах перетину державного кордону забезпечували рятувальні розрахунки чисельністю понад 600 осіб і близько 200 од. техніки.

При цьому у постійній готовності утримувався резерв сил і засобів МНС загальною чисельністю 445 осіб і 100 од. техніки.

В містах Київ, Донецьк, Львів та Харків здійснювалося чергування авіаційної техніки МНС для посилення пожежно-рятувальних підрозділів.

Крім того, на випадок залучення авіації МНС до надання допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних подій між містами, в яких проводились матчі ЄВРО-2012, було обладнано та утримувалося в готовності 18 тимчасових вертолітних майданчиків.

Під час проведення футбольних матчів у периметрах стадіонів чергували розрахунки на пожежній і рятувальній техніці та радіаційно-хімічні лабораторії. У чашах стадіонів виставлялися пожежні пости із первинними засобами пожежогасіння для оперативної  ліквідації можливих осередків загорань від фаєрів. На прилеглих до стадіонів територіях несли службу пішохідні пожежні патрулі.

 Крім того підрозділи МНС перед проведенням кожного футбольного матчу перевіряли джерела протипожежного водопостачання на стадіонах і прилеглих до них територіях та залучалися до обстеження об’єктів на предмет вибухобезпеки у складі спільних вибухотехнічних груп МВС.

 

версія для друку