українська російська англійська
Недопущення пожеж в лісах - один з пріоритетних напрямків роботи МНС
02.07.2012 | 16:45
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Недопущення та вчасне реагування на пожежі в природних екосистемах – пріоритетні напрямки роботи Міністерства надзвичайних ситуацій, особливо в період надзвичайної пожежної небезпеки. Про це під час брифінгу наголосив заступник директора Департаменту управління  рятувальними силами Микола Чечоткін.

«За оперативними даними, на сьогодні в природних екосистемах виникло 6075 пожеж, з них 924 – у лісових масивах. Загальна площа пожеж становить 6 300 га, з них 673 га – у лісах. Переважна більшість пожеж – 80% - виникло на відкритих ділянках через неконтрольоване спалювання сміття, сухої трави на сільськогосподарських угіддях, уздовж доріг», - повідомив М. Чечоткін.

За його словами, найбільша кількість пожеж в природних екосистемах зафіксовано у Закарпатській, Дніпропетровській, Одеській, Івано-Франківській, Херсонській та Харківській областях. Водночас найбільше пожеж в лісах виникло у Херсонській, Харківській, Дніпропетровській, Луганській, Сумській, Житомирській областях.

Для попередження і реагування на подібні надзвичайні ситуації в МНС у постійній бойовій готовності знаходяться 7,5 тисяч рятувальників та 1,5 тисячі од. техніки. Крім того, МНС ефективно співпрацює з Державним агентством лісових ресурсів. Зокрема передбачається залучення пожежно-рятувальних підрозділів МНС до гасіння пожеж в лісових масивах на ранніх стадіях їх виявлення, а також залучення наземної та авіаційної техніки МНС.

За словами М. Чечоткіна, у випадку погіршення ситуації та в разі необхідності в країні можливо буде введено обмеження на відвідування громадянами лісових масивів та паркових зон.

 

версія для друку