українська російська англійська
Жнива в Україні проходять за сприятливих умов
02.07.2012 | 16:56
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Жнива в Україні розпочалися на 2 тижні раніше – в цілому умови для збирання врожаю сприятливі. Про це під час брифінгу повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру МНС України Микола Кульбіда.

«Станом на сьогодні умови для збирання врожаю в цілому сприятливі – короткочасні дощі з грозами суттєво не вплинули на ситуацію. Зазвичай жнива розпочинаються на півдні і поступово просуваються на північ. Зважаючи на дуже швидке дозрівання врожаю, яке випереджає строки в середньому на 2 тижні, цьогоріч жнива розпочалися практично одночасно в південних, східних, центральних і навіть північних регіонах», - повідомив М. Кульбіда.

За його словами, перші прогнози щодо врожаю не є оптимістичними, але практика показує, що попередні прогнози завжди нижчі, ніж реальний валовий збір зернових культур. При цьому у 2012 році урожай буде нижчим, ніж у минулому році. Очікується, що озимої пшениці буде 12 млн. т, ярого ячменю – 5 млн. т, кукурудзи – 22 млн. т. При цьому М. Кульбіда відзначив, що умови для дозрівання пізніх культур кращі, зокрема для соняшнику і кукурудзи.

 

версія для друку