українська російська англійська
Програму контролю за повітряним простором над приймаючими містами Євро-2012 завершено
02.07.2012 | 17:17
Прес-служба Міністерства оборони

Повітряні Сили Збройних Сил України завершили контроль повітряного простору над містами проведення чемпіонату Європи з футболу. За цей час захисники неба забезпечили повітряне прикриття 18 матчів. Здійснили 68 вильотів винищувачів та вертольотів. Час бойового чергування в повітрі склав більше 170 годин.

До "Євро-2012" було залучено близько 24 літаків-винищувачів та 24 вертольотів армійської авіації. На час проведення чемпіонату гвинтокрилі машини, які належать Сухопутним військам, працювали на Повітряні Сили.

У дні "Євро-2012" в Україні у чотири рази збільшився потік літальних апаратів, які доставляли вболівальників у міста проведення. За один день в аеропортах здійснювалося більше 240 зльотів та посадок. А у день фінального матчу на НСК "Олімпійський" у Києві інтенсивність складала у 5,5 разів від звичної.

Щодоби Центр повітряних операцій Повітряних Сил проводив моніторинг даних, ймовірних загроз. Здійснювався оперативний обмін інформацією з польськими колегами.

Також представники Повітряних Сил працювали на регіональних диспетчерських пунктах у містах проведення футбольних матчів - Києві, Донецьку, Львові та Харкові.

Фахівці Міністерства оборони брали активну участь у моніторингу інформації в Міжнародному поліцейському центрі при МВС України. Українські військові щодня обмінювались оперативними даними із своїми колегами в Білорусі, Росії, Угорщині та Словаччині.

версія для друку