українська російська англійська
Держтехногенбезпеки провела акцію "Ми навчимо Вас жити безпечно!"
02.07.2012 | 17:40
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки

Держтехногенбезпеки України вперше виступила співорганізатором V Міжнародного фестивалю «Трипільське коло 2012. Парад Стихій». Фестиваль проходив за підтримки Голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, Міністерства культури України та Ржищівської селищної ради.

Метою участі стало привернення уваги громадян до проблем забезпечення пожежної та техногенної безпеки в державі, роль Держтехногенбезпеки в цій роботі; зміна ставлення громадян до власної безпеки; навчання дорослих і дітей правилам пожежної безпеки, навичкам діяти індивідуально та колективно під час виникнення пожежі та в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях; популяризація серед дітей і молоді здорового й активного способу життя.

В ігровій та доступній формі представники Державної інспекції техногенної безпеки навчали громадян правилам безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях. На майданчику «Приборкувачі Стихій» відвідувачам було запропоновано пройти ряд випробувань: навчитися гасити полум’я за допомогою вогнегасника й кошми, власноруч здійснити бойове розгортання від пожежного автомобіля та влучити струменем води у мішень, відповісти на ряд теоретичних запитань і пройти переправу

На відкритті майданчику Олесь Журавчик – голова громадської організації «Лілея» - організатору Фестивалю – відмітив: «Це наш перший досвід залучення до нашого Фестивалю Державної інспекції техногенної безпеки. Під час фестивалю вони нам допомагають не лише дбати про безпеку, а й навчають як це робити. Такий досвід є позитивним. Дуже сподіваюся, що наша співпраця стане постійною».

Павло Афанасьєв – заступник директора Департаменту пожежної безпеки Держтехногенбезпеки України ознайомив присутніх із основними завданнями, які реалізовує Державна інспекція техногенної безпеки України. Зокрема, він зазначив: «Основними завданнями - є контроль за дотриманням пожежної та техногенної безпеки в державі. В першу чергу, ми намагаємося попередити трагедії, які виникають через недотримання правил безпеки. На сьогодні першочерговими завданнями є недопущення загибелі людей і дітей під час пожеж, недопущення самих пожеж на об’єктах літнього відпочинку та оздоровлення. Сьогодні ми на практиці покажемо вам, як не допустити трагедію в Ваш дім!»

У змаганнях брали участь відвідувачі Фестивалю та команда-переможець міського етапу Всеукраїнського Фестивалю ДЮП із м. Києва «Антивірус». Незважаючи на спеку, змагання проходили в дружній і веселій атмосфері. Особливе захоплення викликав етап із бойового розгортання, адже струменем води можна було влучити не лише в мішень, а й у глядачів.

Незважаючи на те, що призи – вогнегасники -  отримала лише команда-переможиця під назвою «Пожежні доброти», ображеним не пішов із Майданчику ніхто. Кожен отримав на згадку сувеніри та позитивні враження.

Державна інспекція техногенної безпеки висловлює подяку за участь в організації та проведенні Акції «Ми навчимо Вас жити безпечно!»:  ГУ Держтехногенбезпеки у Київській області та м. Києві, ГТУ МНС у Київській області, представнику Федерації пожежно-прикладного спорту України Кириченку Клавдію, юнацькій збірній команді з пожежно-прикладного спорту м. Києва, київському відділенню  «Школи безпеки»,  членам команди ДЮП м. Києва «Антивірус».

Сподіваємося, що проведення такої широкомасштабної акції, стане першим кроком у зміні ставлення громадян до власної безпеки.

версія для друку