українська російська англійська
Митники України та Китаю домовилися про поглиблення інформаційної співпраці
02.07.2012 | 17:46
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік зустрівся з Віце-міністром Генеральної митної адміністрації Китайської Народної Республіки Сун Ібіао. У зустрічі також узяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Чжань Сіюнь, представники митних адміністрацій України та КНР.

Голова Держмитслужби зазначив, що Китай є стратегічним торговельним партнером України. Товарообіг між двома країнами з початку року зріс майже на 20 відсотків та склав 3,5 мільярди доларів США.

Саме з КНР надходить близько половини усіх контейнерів із вантажами, що імпортуються до України.

Ігор Калєтнік наголосив, що ця зустріч є дуже важливою, оскільки Україна вже місяць працює за новим митним законодавством. Новий Митний кодекс дав потужний імпульс розвитку бізнесу. Він значно спростив умови ведення зовнішньо економічної діяльності. Значно зменшилася кількість фізичних оглядів.

«Інформація від китайських колег дозволить швидко та якісно оформлювати вантажі, які надходять з Китаю до України. В нас є дуже позитивний досвід інформаційної взаємодії з нашими польськими, російськими, білоруськими та молдовськими колегами. Адже ми і наші колеги отримуємо інформацію щодо вантажу, який прямує до наших країн ще до того, як транспортний засіб із цим вантажем фактично перетнув кордон. Це дозволяє значно спростити та прискорити митне оформлення. І ми сподіваємося на таку ж ефективну співпрацю з китайськими колегами», - сказав Ігор Калєтнік.

Віце-міністр Генеральної митної адміністрації Китаю підтримав пропозицію українських колег. «Робоча група експертів двох країн конкретизує формати обміну інформацією з тим, щоб зробити його дійсно оперативним. Впевнений, що найближчим часом бізнес відчує позитивні зміни, які відбулися внаслідок цієї зустрічі», - зазначив Сун Ібіао.

 

версія для друку