українська російська англійська
Фотовиставка у Нью-Йорку: 20-річчя участі України в миротворчій діяльності ООН
03.07.2012 | 11:34
Прес-служба Міністерства оборони

2 липня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулася урочиста церемонія відкриття фотовиставки під назвою: «Україна: 20 років участі в миротворчій діяльності ООН».

Експозиція виставки підготовлена Міністерством оборони України.

Участь у цьому заході взяли посли та делегації держав-членів ООН, а також керівництво Секретаріату Організації.

Відкриваючи виставку, Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Юрій Сергеєв підкреслив, що за 20 років участі нашої держави у миротворчій діяльності понад 39 тисяч українських військовослужбовців і працівників МВС виконували благородну місію у понад 20 операціях з підтримки миру під прапором ООН.

«Україна налаштована продовжувати брати активну участь в миротворчих операціях під егідою ООН, зміцнюючи реноме надійного й ефективного партнера Організації в галузі підтримання міжнародного миру та безпеки», – наголосив він.

Звернення Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Муна з нагоди відкриття фотовиставки зачитав його заступник з питань миротворчості Ерве Ладсу. Генсек ООН висловив глибоку вдячність за непересічний внесок нашої держави в діяльність у галузі підтримання миру та відзначив високий професіоналізм і відданість українських «блакитних шоломів» справі забезпечення миру. Керівник ООН наголосив, що Україна, забезпечуючи одну четверту військового вертолітного потенціалу місій Організації, відіграла та продовжує відігравати ключову роль у стабілізації ситуації в низці держав і регіонів, зокрема Кот-д’Івуарі та Демократичній Республіці Конго. Пан Гі Мун висловив глибокі співчуття рідним і близьким українських миротворців, які загинули під час служби під прапором ООН.

Варто підкреслити, що в основу виставки лягли роботи відомого фотомайстра, фотокореспондента газети «Голос України» Олександра Клименка, які вже стали своєрідним літописом миротворчих зусиль України. Відбулася також презентація тематичного буклету «20 років на варті миру», виданого Міністерством оборони України, в якому розкривається історія участі Збройних Сил нашої держави в операціях і місіях з підтримки миру.

 

версія для друку