українська російська англійська
Микола Азаров: Торгово-економічні відносини України та Судану мають великий потенціал
03.07.2012 | 13:29
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Рівень торгово-економічного співробітництва України та Республіки Судан не відповідає потенціалу обох країн. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Міністром іноземних справ Республіки Судан Алі Ахмедом Карті.

«Розглядаючи наші торгово-економічні відносини, можна сказати, що вони далеко не відповідають потенціалу наших країн, і нам треба попрацювати, щоб збільшити разів у 10 товарообіг», - наголосив Глава Уряду. На його думку, Міжурядова комісія по торгово-економічному співробітництву могла б працювати більш ефективно. Україна зі свого боку звернулася з проханням до суданської сторони розглянути питання про формування суданської частини двосторонньої комісії.

«Розвиток політичного діалогу дозволить розширити економічне співробітництво у транспорті, енергетиці, будівництві, сільському господарстві, добуванні корисних копалин», - окреслив Прем’єр-міністр напрямки розвитку двосторонньої співпраці.

«Я вітаю запрошення суданської сторони українським міністрам економіки та енергетики відвідати вашу країну. Наші міністри обов’язково здійснять візит, необхідно тільки, щоб цей візит отримав практичну реалізацію», - додав Микола Азаров. У цьому зв’язку Глава Уряду України запропонував включити до складу делегації також спеціалістів та представників бізнес-кіл.

Водночас Микола Азаров відзначив потенціал України у сфері будівництва та нагадав, що в Україні нещодавно реалізовано проект Євро-2012. Будівельні колективи отримали досвід спорудження об’єктів вищого класу складності і готові застосувати цей досвід як далі в Україні, так і будь-де у світі. Глава Уряду відзначив також потенціал України у сільському господарстві. «За півроку ми експортували 23 мільйони тонн зерна», - сказав він.

У свою чергу Міністр іноземних справ Республіки Судан Алі Ахмед Карті відзначив давні історичні стосунки України та Судану в гуманітарній сфері, які розпочалися ще до отримання Україною незалежності, зокрема багато студентів Судану пройшло підготовку в провідних українських вузах. Він також наголосив, що Президент Судану приділяє особисту увагу розвитку відносин з Україною: «В контексті судансько-українських відносин Президент Судану прийняв рішення про поглиблення дипломатичних контактів, щоби вийти на новий рівень співробітництва». Зокрема, найближчим часом буде відкрито посольство Республіки Судан в Україні.

Крім того, Алі Ахмед Карті запросив Главу Уряду України у зручний час відвідати Судан з візитом. Він також повідомив про візит до України профільних міністрів, який відбудеться найближчим часом. Під час цього візиту будуть підписані угоди про створення двосторонньої міжурядової комісії.

 

версія для друку