українська російська англійська
База інвестпропозицій Києва збільшилася до 2,7 тис. проектів на суму понад 140 млрд. грн.
03.07.2012 | 16:20
Київська МДА

База інвестиційних пропозицій міста збільшилась до 2 тис. 789 проектів. Їхня вартість сьогодні становить 140 млрд. грн. Про це заявив заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації Роман Качур під час розширеної апаратної наради Київської міської державної адміністрації.

«Сьогодні база проектів, які місто готове запропонувати для реалізації приватним інвесторам, складається із 2 тисяч 789 проектів, із яких більше ніж 1,5 тисячі ініційовано районними державними адміністраціями. Вартість проектів складає близько 140 мільярдів гривень і більшість із них відповідає завданням Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Тож, безумовно, їх реалізація дасть значний поштовх для розвитку столиці», – заявив він.  

Також Роман Качур повідомив, що сьогодні 384 проекти вже пройшли перший етап інвестиційного процесу, за 68 проектами готуються умови інвестиційного конкурсу та ведуться передпроектні роботи, ще за 9 проектами проводяться інвестиційні конкурси та укладено інвестиційні договори.

Серед проектів, які планується реалізувати вже до кінця року: проекти облаштування підземних переходів, запровадження мобільного зв’язку у метрополітені, встановлення зупинкових комплексів, туристично-інформаційних центрів та атракціону «Колесо огляду» біля Музею води.

За словами Романа Качура, найближчим часом стануть відомі результати конкурсу щодо залучення консультантів-виконавців, які будуть розробляти фінансову модель, юридичну схему та найкраще технічне рішення реалізації проекту будівництва 4-ої гілки метрополітену в бік «Вигурівщина-Троєщина».

«На сьогоднішній день ми отримали 28 заявок від консультантів і вже найближчим часом визначимо компанію-переможця», – додав він.

Крім того, Роман Качур відзначив відповідність інвестиційних проектів завданням Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.

«Якщо аналізувати статистику, то більшість проектів стосуються впровадження енергоощадних технологій, термомодернізації, підвищення якості надання житлово-комунальних послуг, розвитку інфраструктури столиці. Вони належать до ініціатив «Ощадлива енергетика» та «Першокласна інфраструктура» Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Інші 86 проектів мають пряме відношення до реалізації ініціативи «Центр поруч з домом», до яких включено будівництво громадсько-ділових центрів, закладів освіти, охорони здоров’я та дозвілля. Ще 46 проектів стосуються виключно модернізації медичної інфраструктури столиці та належать до ініціативи «Здоровий киянин» та 23 проекти – розвитку та вдосконаленню культурної інфраструктури, що передбачено ініціативою «Культурна височінь», – зазначив заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій.

 

 

версія для друку