українська російська англійська
У Криму реалізують пілотний проект щодо державного регулювання цін на ліки
04.07.2012 | 09:28
Рада міністрів АРК

У Криму, як у інших регіонах України, з 1 червня реалізується пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування людей з гіпертонічною хворобою.

Метою проекту є запровадження порівняльних цін на ліки і підвищення соціального захисту хворих на гіпертонічну хворобу.

Це питання обговорювалося на всеукраїнській селекторній нараді з питання запровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби для лікування громадян з гіпертонічною хворобою.

У заході в кримській студії взяли участь заступник Голови Ради міністрів Криму Георгій Псарьов і міністр охорони здоров’я АРК Олександр Каневський.

25 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Згідно з документом, з 1 червня до 31 грудня 2012 року в Україні буде реалізовуватися пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін. Дія пілотного проекту поширюється на генеричні лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, зареєстровані в Україні, які виробляються з дотриманням вимог належної виробничої практики.

Згідно з постановою КМУ № 340 на лікарські засоби, включені до пілотного проекту, встановлюються надбавки на рівні не вище 10% оптово-відпускної ціни, торгові (роздрібні) надбавки – до 25% закупівельної ціни.

 

версія для друку