українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив ряду міністерств подати Уряду пропозиції щодо розвитку АПК
04.07.2012 | 12:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив ряду міністерств напрацювати і подати на розгляд Уряду конкретні пропозиції щодо вирішення таких проблем як збільшення потужностей для зберігання зерна та розвиток логістики в галузі. Про це Глава Уряду заявив на засіданні Кабінету Міністрів.

За його словами, зібрати врожай вчасно і без втрат – це тільки половина справи. «Врожайні роки довели, що у нас недостатньо певних потужностей для зберігання зерна. Потрібні сучасні елеватори для зберігання державних і регіональних запасів. Їх треба будувати або глибоко модернізувати ті, що існують. Причому робити це виважено, поетапно, з прицілом на майбутнє: на збільшення населення, на швидке нарощування виробництва м’яса», - наголосив Микола Азаров.

При цьому він додав, що ще більше Україні потрібно, і то негайно, припортові елеватори як на морі, так і на Дніпрі. «У нас же є така унікальна логістична домінанта просто посеред України, гріх це не використовувати!», - зазначив Прем’єр-міністр.

За словами Миколи Азарова, у цьому питання держава та приватний бізнес повинні співпрацювати: «Це класичний приклад можливостей державно-приватного партнерства. А чи використовуємо ми ці можливості? Скажу прямо: погано використовуємо».

Не менш важливим і нагальним, як зазначив Глава Уряду, є необхідність зняття  перепон під час оформлення документів під час здійснення експортних операцій із зерном.

«Чому «єдине вікно» оформлення документів під час піку експортних поставок не працювало у суботу, неділю і у святкові дні? Хіба ми зацікавлені гальмувати ритм відвантаження зерна на експорт?, - спитав Микола Азаров урядовців. - Чому підприємства з переробки і зберігання зерна змушують кожен рік збирати величезний пакет документів і отримувати платний сертифікат відповідності? Кожен рік. Що це за здирництво? Підприємства ж власною кишенею відповідають за якість зерна! Чому вагони-зерновози возять вантажі 15% часу, а 75% - простоюють? Хто зацікавлений у простоях?»

Усі ці питання, наголосив Прем’єр-міністр, повинні отримати відповіді. Він додав, що зазначені перешкоди можна елементарно усунути грамотною організацією роботи.

«Доручаю Міністерству аграрної політики та продовольства разом з Міністерством економічного розвитку та торгівлі, Міністерством інфраструктури та Міністерством фінансів розглянути ці та інші зауваження, висловлені учасникам ринку, експертами, громадськими організаціями і запропонувати Уряду оптимальні рішення», - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку