українська російська англійська
Дніпропетровська ОДА: До державної скарбниці спрямовано майже 9 млрд. грн. податків
04.07.2012 | 12:40
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав податківців Дніпропетровщини із професійним святом. В урочистостях, що відбулись у Державній податковій службі у Дніпропетровській області, також взяли участь голова обласної ради Євген Удод, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, голова Державної податкової служби у Дніпропетровській області Вадим Куслій, керівники правоохоронних органів регіону, працівники структурних підрозділів державної податкової служби області, ветерани-податківці та інші.

«Завдяки спільній роботі органів влади і податківців регіону Дніпропетровщина займає провідні позиції з надходження податків і зборів у державну скарбницю і в місцеві бюджети. Основа для збільшення надходження доходів до бюджетів - це, безумовно, сильна економіка. Поліпшення інвестиційного клімату, детінізація та дебюрократизація разом з розвитком сервісної складової в роботі податкової служби - це формула ефективності, яка дозволяє забезпечити розвиток економіки регіону та країни», - сказав Олександр Вілкул. Він підкреслив, що іноземні та вітчизняні ресурси, вкладені в проекти розвитку регіону, вже дали відчутну економічну та соціальну віддачу. Зокрема, мова йде про реалізацію масштабних інфраструктурних проектів – будівництво об’їзної дороги та з’їздів з Кайдакського мосту в Дніпропетровську, інтенсивне залучення іноземних інвестицій – загалом 8,3 млрд. доларів, з яких 1,3 надійшли протягом останніх двох років, розвиток промисловості та розбудову соціальної інфраструктури – цього року вже відкрито два найбільших об'єкти у соціальній сфері – обласний перинатальний центр і створений на базі колишнього табору ім.Матросова Центр соціальної реабілітації для дітей-сиріт та дітей, які потребують особливої підтримки.

«Реалізація таких проектів - це мільйони, які йдуть в економіку регіону, в тому числі - і у вигляді замовлень для регіональних компаній. Пожвавлення будівельного ринку та модернізація виробництв, створення нових робочих місць - все це створює індекс ефективності, який вимірюється податковими надходженнями», - сказав Олександр Вілкул.

Завдяки спільній ефективній роботі обласної влади та податківців регіону Дніпропетровщина посідає провідні позиції щодо надходження податків і зборів до державної скарбниці. Так, лише за 5 місяців 2012 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано 8,96 млрд.  грн., що є найвищим показником серед всіх областей України. Це на 8% більше, ніж за відповідний період 2011 року. А в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року надходження платежів зросли майже втричі.

По абсолютній сумі надходжень до бюджету податку на прибуток за 5  місяців 2012 року серед 25 областей України, включаючи АР Крим, Дніпропетровська область займає перше місце по країні (5,63 млрд.  грн.), питома вага області складає 22,1% від загального об'єму надходжень цього податку. Це в 4,6 рази більше, ніж за аналогічний період 2010 року.

Податку на додану вартість з початку поточного року по області надійшло      2,9 млрд грн проти 2,2  млрд  грн за відповідний період минулого року. Зростання - 34,4%  відсотки. У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року зростання становить 66,7%.

Постійне збільшення надходжень по податку на додану вартість протягом 2011-2012 років досягнуте завдяки комплексу заходів, що проводиться обласною владою під керівництвом Олександра Вілкула спільно з податковою службою, який направлений на детінізацію економіки.

З надходження податку на додану вартість Дніпропетровська область серед всіх областей України займає друге місце, поступаючись лише Донецькій області.

До місцевих бюджетів Дніпропетровщини за 5 місяців 2012 року забезпечено надходження 3,6  млрд.  грн. податків і зборів, що на 553  млн.  грн. або 18,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Значне зростання обумовлене збільшенням надходжень по податку на доходи фізичних осіб (на 15,9%  або 316  млн.  грн.) і плати за землю (на 23,8% або 137  млн.  грн., - загалом цього року надійшло 715 млн. грн. плати за землю, що є найвищим показником серед областей України).

За 5 місяців поточного року органами державної податкової служби області відшкодовано на рахунки платників 3,46 млрд. грн. податку на додану вартість, що на 55% або на 1,23 млрд.  грн. більше відповідного періоду минулого року.

версія для друку