українська російська англійська
Україна поступово зменшує зовнішній борг, - Національна доповідь в ООН
04.07.2012 | 18:19
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Україна поступово зменшує зовнішній борг. Про це йдеться у національній добровільній презентації України "Сприяння виробничим потужностям, зайнятості та гідній праці з метою викорінення бідності у контексті всеохоплюючого, сталого і справедливого економічного зростання на всіх рівнях для досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття", з якою виступив від імені Уряду України Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Надрага на сесії Економічної та Соціальної Ради ООН.

Зокрема, український урядовець повідомив, що в умовах макрофінансової стабільності зменшилося перевищення витрат над доходами у системі державних фінансів. Це стало наслідком суттєвого збільшення доходів бюджету за рахунок як зростання ВВП, доходів населення, прибутків корпоративного сектору, торгівлі, так і завдяки новаціям податкової реформи, вирішенню проблем із заборгованістю з відшкодування ПДВ, накопиченою за попередні роки, впровадженню процедури автоматичного відшкодування податку на додану вартість та активізації боротьби з ухилянням від сплати податків.

„У результаті дефіцит держбюджету в 2011 році знизився до 1,8% ВВП (в 2009 році — 3,9%). Виважена боргова політика забезпечила зниження частки державного та гарантованого державою боргу у ВВП з 39,9% у 2010 році до 35,9% у 2011 році, у тому числі державного боргу відповідно — з 29,9% до 27,1%”, - поінформував Василь Надрага.

 

версія для друку