українська російська англійська
Темпи економічного зростання України - вдвічі вищі середньоєвропейських
04.07.2012 | 18:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Протягом 2010-2011 років ВВП України зріс на 9,5%, компенсувавши більше половини кризового падіння, повідомив на сесії ООН у Нью-Йорку Перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Надрага. Зокрема, за його словами, темпи реального приросту ВВП у 2010 році склали 4,1%, що майже вдвічі перевищували відповідні показники країн ЄС-27 (2%), а у 2011 році досягли відмітки 5,2%. Позитивна динаміка спостерігалася завдяки збільшенню обсягів виробництва промисловості, сільського господарства, будівництва.

Також, за інформацією українського урядовця, темпи розвитку промисловості України в 2010-2011 роках (19,7%) були одними з найвищих серед країн СНД (Росія — 13,3%, Казахстан — 13,9% та Білорусь — 21,4%). Окремо Василь Надрага відзначив значне нарощування обсягів виробництва продукції з високою часткою доданої вартості: транспортних засобів та устаткування — майже у 2 рази, електричного, електронного та оптичного устаткування — на 42,5%, машин та устаткування — на 36,2%. У цілому обсяги виробництва  машинобудування збільшились у 1,6 раза, а обсяг експорту машин, устаткування, транспортних засобів та приладів — на 72,6% (2009-2011).

Як відомо, з 2 до 5 липня 2012 року Перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Надрага бере участь у Сегменті високого рівня основної сесії Економічної та Соціальної Ради ООН (штаб-квартира ООН, Нью-Йорк), у рамках якого  відбулася національна добровільна презентація України "Сприяння виробничим потужностям, зайнятості та гідній праці з метою викорінення бідності у контексті всеохоплюючого, сталого і справедливого економічного зростання на всіх рівнях для досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття".

У вересні 2000 року Україна разом із 189 країнами-членами ООН підписала Декларацію Тисячоліття ООН, у якій визначено глобальні Цілі Розвитку Тисячоліття до 2015 року. Адаптовані на національному рівні Цілі стали орієнтирами розвитку України, про що свідчить органічне включення їх майже в усі урядові стратегічні документи.

Як очікується, результатом роботи основної сесії Економічної та Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) має стати прийняття Декларації  ЕКОСОР "Сприяння виробничому потенціалу, зайнятості та гідній праці для викорінення бідності у контексті інклюзивного, стійкого і справедливого економічного росту на усіх рівнях з метою досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття”.

 

версія для друку