українська російська англійська
Українська опозиція "втратила голову", якщо протестує проти європейських норм і прав людини
04.07.2012 | 19:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров вважає, що прийнятий Верховною Радою закон про основи державної мовної політики покращує законодавчу базу забезпечення прав і свобод людини в Україні.

«Парламент абсолютно легітимно прийняв європейський закон, який нарешті забезпечує право громадян на спілкування рідною мовою - право, закріплене статтею 10 Конституції України», - заявив Глава Уряду.

Він підкреслив, що для європейських країн нормою, яка не підлягає сумніву, є забезпечення права національних меншин говорити рідною мовою в усіх ситуаціях і в усіх регіонах.

З набранням чинності закону про основи державної мовної політики така ж правова практика діятиме в Україні.

У той же час Микола Азаров відкидає спекуляції щодо будь-якого обмеження або ущемлення української мови. «Українська мова захищена Конституцією як державна мова. Це факт абсолютний, незмінний і безперечний ", - заявив він.

Прем'єр-міністр підкреслив, що в ході дискусії щодо закону про регіональні мови опозиція зайняла абсолютно деструктивну позицію ігнорування прав та інтересів більше половини громадян України.

Опозиція намагалася перешкоджати не тільки прийняття, але навіть обговорення законопроекту силовими методами.

«Блокування трибуни, напад на авторів законопроекту і їх прихильників, залякування, заклики до силового протистояння, спекуляції замість аргументів: подивіться, який арсенал задіяла опозиція, відкинувши всі демократичні принципи, - підкреслив Микола Азаров. - Як ці люди можуть декларувати європейський вибір, якщо відкидають європейські демократичні цінності? Які вони демократи? Годі збагнути».

Прем'єр-міністр Микола Азаров підкреслив, що Уряд України і очолювана ним Партія регіонів, яка проголосувала за європейську мовну політику, захищатиме права всіх громадян України, незалежно від того, якою мовою вони говорять, якої вони національності і які політичні сили підтримують.

  

 

версія для друку