українська російська англійська
У Луганську заклали капсулу під будівництво першого дитячого селища
05.07.2012 | 10:10
Луганська ОДА

Капсулу під будівництво першого дитячого селища було урочисто закладено в Луганську.

"Нинішній проект будівництва дитячого селища - продукт 15-річної роботи органів місцевої влади на Луганщині, щоб створити працюючу систему щодо захисту прав дітей. У державі система для дітей-сиріт була і раніше - у вигляді інтернатів, притулків, дитячих будинків. Але для дитини дуже важливо, щоб ще звучали рідні слова "мама" і "тато" Робота щодо створення сприятливих умов для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, яку проводять Президент України та Уряд, а також обласна влада на місцях, – вже дає результати», – впевнений Володимир Пристюк.

У заході взяв участь Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Він зазначив, що це дитяче селище - друге в Україні після Броварів Київської області, і обидва селища - спільний проект української сторони та австрійського фонду SOS Kinderdorf.

"SOS Kinderdorf вже стали надійними партнерами України у питанні будівництва дитячих будинків сімейного типу. Водночас, законодавство в Україні порівняно з 1992, 1998 роками стало більш гуманним і відповідальним щодо прав дитини. І якщо у Броварах будівництво тривало 3 роки, то в Луганську проект буде реалізовано вдвічі швидше. Законодавча база в Україні у цих питаннях вже відповідає європейській", - зазначив Юрій Павленко.

Перші 7 будинків дитячого селища в Луганську, за словами Пристюка, будуть побудовані протягом 1,5 року. При цьому австрійська сторона інвестує в проект 1,9 млн євро. З коштів луганського обласного бюджету цього року вже виділено 7 млн гривень.

Що стосується інтернатних установ, то в цьому році у них проведено ремонти, поступово покращується їх матеріально-технічна база. «Ми обрали курс на повну комп’ютеризацію наших шкіл та інтернатів. Зараз в області активно діє програма «Один учень – один комп’ютер», – розповів керівник облдержадміністрації. Крім цього, велика увага приділяється проблемі очищення води у таких закладах: «Спільно з австрійськими партнерами ми плануємо поставити сучасні очисні  установки води  у всіх інтернатах області».

 

 

версія для друку