українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Заходи з боротьби з бідністю в Україні здобули визнання міжнародних експертів
05.07.2012 | 14:29
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Організація Об'єднаних Націй позитивно оцінює зусилля уряду з подолання бідності в країні. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, коментуючи доповідь ООН «Цілі розвитку тисячоліття», згідно з якою рівень бідності в Україні зменшився з 18,5% в 2010 році до 15,2% в 2011-му. При цьому, за даними ООН, протягом 2010-2011 років рівень абсолютної бідності, коли людина отримує менше від прожиткового мінімуму, скоротився вдвічі - до 1,4% від усіх жителів країни. За даними, які наводяться в дослідженні, зниження бідності відбувається, зокрема, завдяки поліпшенню фінансового становища сімей з дітьми.

Сергій Тігіпко зазначив, що ці результати були досягнуті за рахунок зваженої політики Уряду в економічній та соціальній сфері: «Ми послідовно збільшуємо підтримку сімей з дітьми. Наприклад, якщо в 2009 році допомога при народженні першої дитини становила 12 240 грн., то в 2011 році вона зросла до 26 100 грн. Допомога при народженні другої дитини зросла з 25 000 до 52 200 тис. грн., при народженні третьої дитини та наступних - з 50 до 104 тис. грн.», - заявив Сергій Тігіпко. Він додав, що для небагатих сімей принциповим моментом є рівень цін на продукти харчування та вартість комунальних послуг. Уряд зміг вирішити ці проблеми - за підсумками травня в Україні зафіксована дефляція, а ціни на деякі продукти харчування знизилися. Крім того, за словами Сергія Тігіпка, Уряд запровадив дієвий механізм субсидій на оплату комунальних послуг, при якому витрати на «комуналку» не повинні перевищувати 15% сукупного доходу сім'ї для тих, хто працює, і 10% - для пенсіонерів.

Віце-прем'єр також зазначив, що з травня цього року уряд розпочав реалізацію соціальних ініціатив Президента, в рамках яких в середньому на 120 гривень збільшені пенсії для 12,9 млн. пенсіонерів, відновлено виплати компенсацій вкладникам Сбербанку колишнього СРСР, зросли виплати інвалідам та учасникам війни, розпочато підвищення військових пенсій, посилена підтримка пенсіонерів і дітей з малозабезпечених сімей.

«Допомога держави орієнтована на допомогу конкретній сім'ї. Допомагаючи родині, ми допомагаємо всім - від дитини до пенсіонера. Реалізація соціальних ініціатив дозволить викорінити в Україні саме поняття абсолютної бідності», - упевнений Віце-прем'єр-міністр.

 

версія для друку