українська російська англійська
В.Семиноженко: Дослідженнях ЦЕРН за участю українців можуть бути сенсаційними
05.07.2012 | 15:53
Перс-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Україна є причетною до відкриття, яке може стати найбільшим за останнє сторіччя. Про це заявив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації  України Володимир Семиноженко.

Він нагадав, що 46 українських спеціалістів наразі працюють у Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН), де було знайдено новий бозон. Вчені припускають, що це може бути легендарний бозон Хіггса, який підтвердить Стандартну модель фізики елементарних часток. Нагадаємо, що саме пошуки бозону Хіггса були основною метою будівництва Великого адронного колайдера.

Володимир Семиноженко відзначив, що для експериментів на Великому адронному коллайдері використовуються сцинтиляційні детекторі, які були створені у НТК «Інститут монокристалів». «Участь українських вчених у експериментах ЦЕРН не є поодиноким випадком. Це довготермінова системна співпраця. Велику зацікавленість у ній з боку міжнародної наукової спільноти підтверджує той факт, що вже найближчим часом Україні буде надано статус асоційованого члена ЦЕРН. Усі переговори з цього приводу успішно завершено», - сказав голова Держінформнауки.

Він також наголосив: «Ми маємо якнайширше популяризувати внесок України у відкриття сторіччя».

 

версія для друку