українська російська англійська
На Дніпропетровщині промоніторять результати реформування медичної галузі
05.07.2012 | 16:10
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщині стартував проект «Моніторинг експерименту із впровадження Закону України про порядок реформування системи охорони здоров у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві». У нашому регіоні проект реалізується в рамках спільної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження», Фонду «Східна Європа», незалежної організації з допомоги людям з обмеженими можливостями Pact inc, благодійної організації «Ангел дитинства» та Громадської платформи з питань медичної реформи.

Моніторинг здійснюється одночасно у чотирьох пілотних регіонах – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві коаліцією п`яти недержавних організацій фахівців та пацієнтів. Мета моніторингу - визначити відношення сімейних лікарів, пацієнтів з інвалідністю та їхніх законних представників, а також представників управлінь охорони здоров до впровадження модернізації охорони здоров`я.

 «Посилаючись на те, що в самому законодавчому акті зазначено, що повинен проводитись моніторинг реформування, ми допомагатимемо державним адміністраціям усіх чотирьох регіонів з вирішенням деяких питань, які виникають в ході модернізації охорони здоров та надамо рекомендації для того, щоб вже до завершення реформи не виникало спірних ситуацій», - сказав експерт Ради Європи Руслан Імереллі.

На Дніпропетровщині активно використовується кращий світовий досвід та залучаються міжнародні експерти в процесі модернізації охорони здоров`я. Зокрема, при розробці проекту модернізації охорони здоров`я у Дніпропетровській області, була залучена міжнародна консалтингова компанія «Делойт», співробітники якої мають досвід реалізації медичних проектів у десятках країн світу. У конструктивному діалозі з вітчизняними та зарубіжними експертами на Дніпропетровщині розробляється найбільш оптимальна модель впровадження модернізації охорони здоров.

В рамках проекту моніторингу експерименту щодо впровадження медичної реформи буде проведено 7 фокус-груп та 6 глибинних інтерв з представниками влади, сімейними лікарями, спеціалістами управління охорони здоров`я, представниками управління освіти, науковцями, представниками управлінь праці та соціального захисту, представниками недержавних організацій інвалідів, громадськими організаціями, медико-соціальними експертними комісіями.

 «Цей проект своєчасний. Ми зможемо побачити, які питання вже вирішені, які ще потрібно вирішити, щоб в інших регіонах під час впровадження цієї реформи після 2014 року вже все було врегульовано», - сказала президент благодійної організації «Ангел Дитинства» Наталя Алексєєва.

З нагоди початку проекту у Дніпропетровську відбувся круглий стіл за участі представників Головного управління охорони здоров`я, міського департаменту  охорони здоров`я, головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги, сімейних лікарів, представників недержавних організацій інвалідів та незалежних експертів.

Під час заходу учасники круглого столу відзначили ефективність процесу модернізації охорони здоров`я у Дніпропетровській області та високу якість надання медичної допомоги пацієнтам з інвалідністю.

На Дніпропетровщині створена міцна реабілітаційна база для дітей-інвалідів, яких на обліку стоїть близько 11 тисяч.

В області функціонує 11 дитячих санаторіїв, 4 реабілітаційні центри на базі будинків дитини, 5 центрів ранньої медико-соціальної реабілітації на базі 5 лікувальних закладів області, фізіотерапевтична лікарня «Солоний лиман», де проводяться унікальні програми реабілітації дітей з неврологічними порушеннями та порушеннями опірно-рухальної системи. Нещодавно в селі Орлівщина Новомосковського району був відкритий унікальний Центр соціальної реабілітації «Перлина Придніпров`я», що працюватиме цілий рік. Центр укомплектований висококваліфікованими спеціалістами та оснащений найсучаснішим обладнанням, завдяки чому діти, які потребують особливої уваги з боку держави, проходитимуть діагностику, обстеження, оздоровлення та лікування без відриву від навчального процесу.

На Дніпропетровщині, першій області в Україні, створена система ранньої медико-соціальної реабілітації дітей на базі будинків малят, активно проходить процес всиновлення, впроваджена програма сімейних форм виховування дітей-сиріт.

«В рамках обласної програми «Здоров дітей та матерів Дніпропетровщини» на медикаментозне забезпечення дітей-інвалідів щорічно виділяється більш ніж 9 млн. грн.

Крім того, у Дніпропетровській області, єдиній в Україні, створена програма реабілітації дітей з вадами слуху. Одразу після народження проводиться скринінг, виявляється патологія, і вже до року вирішується питання про кохлеарну імплантацію. Також для дітей з порушеннями слуху закуповуються сучасні слухові апарати. Система є і вона працює», - сказала заступник начальника головного управління охорони здоров`я Вікторія Михайлова.

 

версія для друку