українська російська англійська
Відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів посилено
05.07.2012 | 16:34
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів".

Законодавчим актом викладено статтю 442 Кодексу України про адміністративні правопорушення у новій редакції, згідно з якою "порушення обмежень, встановлених для працівників лікувально-профілактичних, фармацевтичних (аптечних) закладів та їх керівників, під час здійснення професійної діяльності - карається штрафом у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року з дня накладення адміністративного стягнення, - караються штрафом у розмірі однієї тисячі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян".

Законом також викладено у новій редакції статтю 3211 Кримінального кодексу. Згідно із змінами, "виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту фальсифікованих лікарських засобів або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини та обладнання для їх виготовлення.

Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, або спричинили тривалий розлад здоров'я особи, а також виробництво фальсифікованих лікарських засобів - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна".

Документом також передбачається доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 3212, згідно з якою, "умисне порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів, а також фальсифікація їх результатів - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до від одного до трьох років.

Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою осіб, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть потерпілого або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на три роки".

Нагадаємо, що в серпні 2008 року в м. Васильків Київської області було виявлено нелегальне виробництво лікарських засобів. Зловмисники підробляли такі відомі та розрекламовані в засобах масової інформації лікарські засоби, як Омез, Кетанов, Мезим® Форте, Гепабене, Доларен, Фестал, Флюколд, Колдфлю, Ефект, Лінекс, Алфлутоп, Бактисубтил, Зестра, Лоринден А.

У вересні 2011 року Верховна Рада України запровадила кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів.

 

 

версія для друку