українська російська англійська
Віталій Захарченко: Не треба "гри з цифрами", потрібна реальна робота
05.07.2012 | 16:54
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Серед питань, винесених на розгляд колегії, що відбулася сьогодні у Міністерстві внутрішніх справ України, були стан криміногенної обстановки у державі упродовж першого півріччя, підсумки проведення Євро-2012 в Україні, кадрова політика відомства, а також підготовка до введення в дію нового Кримінально-процесуального  кодексу. У роботі колегії взяв участь народний депутат України Володимир Малишев.

Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко розпочав роботу колегії з того, що поінформував її учасників про ряд кадрових змін у територіальних органах внутрішніх справ, а також структурних підрозділах центрального апарату МВС.

За словами Віталія Захарченка, керівництвом держави проголошено курс на побудову якісно нової системи Міністерства внутрішніх справ, упровадження та подальше  реформування правоохоронних органів.

«Цього реально досягти, досвід проведення в Україні фінальної частини Євро-2012 це підтверджує», – наголосив керівник відомства.

Характеризуючи криміногенну обстановку в державі, Віталій Захарченко зазначив, що впродовж першого півріччя цього року правоохоронці розкрили понад 163 тисячі злочинів, третина з яких – тяжкі та особливо тяжкі. За його словами, необхідно налагодити обмін досвідом та прогресивними напрацюваннями у системі органів внутрішніх справ, адже це сприятиме оперативному розкриттю злочинів, а також більш якісному і повному їх розслідуванню.

«Передовий досвід, а також усе те найкраще, що є в тому чи іншому обласному підрозділі, повинно бути вивчено та упроваджено у повсякденній роботі. У зв’язку з модернізацією МВС України цей досвід необхідно застосовувати більш широко», – підкреслив Міністр внутрішніх справ. 

Крім того, Віталій Захарченко звернув увагу керівників обласних підрозділів внутрішніх справ на необхідність відродження ефективних методів роботи із випускниками відомчих навчальних закладів, адже вони – це той майбутній «кістяк», на основі якого має бути сформоване професійне ядро української міліції.

У той же час очільник правоохоронного відомства наголосив на необхідності принципового та жорсткого реагування на всі випадки порушення законодавства та вимог службової дисципліни з боку працівників міліції.

«Потрібно вчасно і відкрито звільняти працівників, які своїм ганебним вчинком зводять нанівець копітку роботу багатотисячного колективу. Тут компромісів не повинно бути», – підкреслив керівник МВС.

Учасники наради торкнулися кола актуальних питань у роботі структурних підрозділів внутрішніх справ. Серед них – протидія економічним злочинам, незаконному обігові наркотиків, необхідність реорганізації окремих підрозділів, які контактують з населенням. Крім того, керівник МВС наголосив на необхідності звернути увагу на ті проблемні моменти, які можуть виникнути з уведенням в дію нового КПК України.

«Ми повинні зробити все, щоб у нових умовах система працювала стабільно та ефективно», – зазначив Віталій Захарченко.

Заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк поінформував учасників колегії про результати роботи відомства під час проведення в Україні фінальної частини Євро-2012. Він зазначив, що завдяки професійним діям працівників міліції вдалося уникнути порушень громадського порядку. На думку представника керівництва МВС, позитивні напрацювання необхідно використовувати й надалі, адже нашу державу в майбутньому очікують кілька значимих суспільних подій.

Народний депутат України Володимир Малишев, який є головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення і парламентського контролю за діяльністю органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, зупинився на кількох важливих моментах у житті українського суспільства. Серед них, зокрема – протидія наркоманії, підвищення іміджу правоохоронного відомства в очах громадян тощо. Він наголосив, що зі свого боку всебічно сприятиме цій роботі, зокрема – законодавчо.

Ще один аспект, на якому народний депутат України акцентував увагу правоохоронців, – це введення в дію нового КПК. У зв’язку з цим Володимир Малишев підкреслив, що заняття з особовим складом міліцейських підрозділів потрібно розпочинати вже зараз. На завершення свого виступу народний обранець наголосив на необхідності врахування громадської думки про роботу міліції при оцінюванні діяльності відомства.

Віталій Захарченко підкреслив, що він підтримує ідею про проведення соціологічних досліджень щодо ефективності діяльності органів внутрішніх справ.

«Не треба «гри з цифрами», потрібна реальна робота. Остаточне рішення про те, ефективно чи неефективно працює міліція, повинні зробити громадяни. Для цього Міністерство внутрішніх справ потрібно модернізувати», – на завершення засідання підкреслив Віталій Захарченко.

Під час роботи колегії керівник МВС також вручив нагороди тим працівникам міліції, які взяли активну участь у розкритті резонансного злочину, що мав місце у Дніпропетровську наприкінці квітня цього року.

 

версія для друку