українська російська англійська
Врегульовано порядок продажу земділянок та набуття прав на них
05.07.2012 | 17:34
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

На сьогоднішньому пленарному засіданні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)». У засіданні взяв участь Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

Коментуючи прийняття Закону України, Сергій Тимченко підкреслив:

«Головним завданням законодавчого акта є правове врегулювання прозорого порядку продажу земельних ділянок та набуття прав на них на конкурентних засадах. Законом визначено форми проведення земельних торгів та коло їх суб’єктів, особливості фінансування підготовки до укладання договору на земельних торгах та укладання договору про проведення торгів, порядок підготовки лотів для продажу на торгах. Також визначено вимоги до розміру комісії виконавця, реєстраційних та гарантійних внесків учасників, умови щодо забезпечення публічності інформації про проведення земельних торгів, їх строків тощо.

Продаж земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах сприяє збільшенню надходжень до Державного та місцевих бюджетів, залученню інвестицій для розвитку регіону.

«Закон, окрім врегулювання на законодавчому рівні питання, пов’язаного із продажем земельних ділянок та прав них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на земельних торгах, дасть змогу істотно збільшити надходження коштів до бюджетів різних рівнів, – наголосив Сергій Тимченко, – покращить питання пов’язані з регулюванням земельних відносин шляхом надання їм більшої прозорості, відкритості та адекватності, чим сприятиме розвитку національної економіки, підвищенню рівня довіри громадян та інвесторів до держави».

 

версія для друку