українська російська англійська
С.Тігіпко: Ухвалення закону про зайнятість - важливий крок до створення сотень тисяч робочих місць
05.07.2012 | 18:52
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Новий закон «Про зайнятість населення» дозволить створити сотні тисяч робочих місць для всіх, хто хоче працювати. Так Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прокоментував ухвалення сьогодні Верховною Радою цього документа. «За» проголосували 265 депутатів.

«Сьогодні Верховна Рада зробила дуже важливий крок  щодо посилення соціального захисту населення і розширення можливостей для працевлаштування українців. Люди, які хочуть працювати, повинні мати  робоче місце і гідні зарплати, а роботодавці повинні мати відповідні стимули для створення  нових робочих місць », - заявив Сергій Тігіпко.

Віце-прем’єр підкреслив, що новий закон тримається на трьох «китах» - стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, підтримка молоді у працевлаштуванні, створення умов для перенавчання людей, які виявилися неконкурентоспроможними на ринку праці, також для людей зрілого віку.

«Держава розпочала реалізацію масштабної програми зі створення нових робочих місць. Закон про зайнятість – один із важливих її елементів, який дозволить працевлаштувати сотні тисяч українців», - наголосив Сергій Тігіпко.

Нагадаємо, відповідно до закону, роботодавців, які працевлаштовують на перше робоче місце молодих людей без досвіду роботи, інвалідів, осіб старших 50-ти років, одиноких батьків або батьків з дітьми-інвалідами, на рік звільнятимуть від сплати єдиного соціального внеску. Людям, старшим 45-ти років, держава буде видавати ваучер вартістю 12 000 гривень на отримання нової спеціальності, а випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними  державі спеціальностями, отримають стартові виплати в розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Ще одне цікаве нововведення законопроекту - інформація про стажування студента буде вноситися в трудову книжку як стаж.

 

версія для друку