українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Закон про зайнятість визнаний одним із кращих в Європі
06.07.2012 | 14:29
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Ухвалений Верховною Радою закон «Про зайнятість населення» є одним із кращих в Європі, на думку експертів Міжнародної організації праці. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні на заводі «Турбоатом» під час робочої поїздки до Харкова.

«На думку експертів МОП, за останній час наш закон - це одне з найсучасніших рішень в Європі. Я вважаю, що потрібно орієнтуватися не на висловлювання українських політиків, а на правильні, сучасні, європейські підходи», - зазначив урядовець, відповідаючи на запитання журналіста про те, що деякі норми законопроекту політики критикують. Він додав, що міжнародні експерти мають намір оприлюднити український закон, щоб інші країни могли ознайомитися з підходами вітчизняного Уряду до вирішення проблем безробіття.

Віце-прем'єр-міністр підкреслив, що закон про зайнятість вирізняється комплексним підходом до підвищення рівня працевлаштування українців.

«Цим законом ми вирішуємо три проблеми. По-перше, впроваджуємо стимули для роботодавців, щоб їм було вигідно створювати робочі місця. По-друге, практично даємо путівку у життя молодим. І, по-третє, закон підтримує людей зрілого віку, яким складно конкурувати на ринку праці», - зазначив Сергій Тігіпко.

На думку Віце-прем'єр-міністра, закон простимулює зростання ВВП.

«Цей закон дуже важливий для нас у сьогоднішніх умовах, коли європейська економіка перебуває в кризі, а російська зростає не так швидко, як хотілося б. Ми створюємо стимули для зростання нашої економіки», - вважає Сергій Тігіпко.

Віце-прем'єр-міністр також висловив впевненість в тому, що найближчим часом закон буде підписаний Президентом і набуде чинності.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла в цілому закон про зайнятість населення, підготовлений Мінсоцполітики. Відповідно до закону, роботодавців, які працевлаштовують на перше робоче місце молодих людей без досвіду роботи, інвалідів, осіб старших 50 років, одиноких батьків, батьків з дітьми до 6 років або з дітьми-інвалідами, будуть на рік звільняти від сплати єдиного соціального внеску. Людям старшим 45 років держава буде видавати ваучер на отримання нової спеціальності, вартість якого у наступному році становитиме 12 000 гривень, а випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними державі спеціальностями, отримають стартові виплати. І ще одне цікаве нововведення законопроекту - інформація про стажування студента буде вноситися в трудову книжку як стаж.

 

версія для друку