українська російська англійська
Презентовано роботу шкіл соціальної реабілітації
06.07.2012 | 14:16
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

5 липня 2012 року відбулося засідання координаційної групи у рамках проекту «Створення передумов для реформування закладів соціальної реабілітації для неповнолітніх правопорушників, які не досягли віку кримінальної відповідальності в Україні».

У заході взяли участь представники Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, Нідерландської секції міжнародної організації «Міжнародний захист дітей», Всеукраїнської Фундації «Захист Прав Дітей».

Мета зустрічі – обговорення результатів проведеного моніторингу аналізу вітчизняного законодавства щодо захисту прав дітей, які потребують особливих умов виховання, та розроблення рекомендацій щодо його вдосконалення.

Також презентовано роботу Центрів психолого-педагогічної реабілітації, створених на базі Єнакіївської, Комишуваської та Фонтанської шкіл соціальної реабілітації.

Мета створення Центрів – забезпечення психолого-педагогічної корекції дітей у віці від 8 до 18 років зі стійкою протиправною поведінкою.

Щорічно в Центрах отримують реабілітацію близько 300 дітей з девіантною поведінкою.

Досвід експериментальної діяльності зі створення центрів психолого-педагогічної реабілітації довів доцільність їх функціонування в системі освіти з огляду на те, що дитячий та підлітковий вік хронологічно збігається з періодом шкільного навчання, що в свою чергу визначає провідну діяльність дитини шкільного віку – навчальну.

 

 

версія для друку