українська російська англійська
Прем'єр-міністр зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина
06.07.2012 | 14:52
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні прийняв Надзвичайного та Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина Ганса-Юргена Гаймзьота. Зустріч відбулася напередодні офіційного завершення дипломатичної місії Посла в Україні.

Микола Азаров зазначив, що Україна завжди надавала особливого значення співпраці з Німеччиною. «Приємно зазначити, що товарообіг між нашими країнами зростає», - звернув увагу Прем’єр-міністр на результати двостороннього співробітництва.

Глава Уряду підкреслив, що він особисто тримає на контролі питання, які стосуються розвитку співпраці з Німеччиною. «Питанням співпраці, економічним питанням ми приділяємо великої уваги. Так, за економічний блок співробітництва з Німеччиною відповідає Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко. Я сам багато часу приділяю розгляду цих питань, зокрема щодо німецьких інвестицій», - наголосив Микола Азаров та додав, що він постійно проводить зустрічі з представниками німецького бізнесу та німецькими політиками.

Як підкреслив Прем’єр-міністр, Україна і в подальшому розраховує на розвиток як політичних, так і економічних відносин з Німеччиною. «Ми налаштовані на укріплення нашого співробітництва з Німеччиною. Щодо цього в Уряду Німеччини не повинно бути ніяких сумнівів. Будь-які крупні економічні проекти будуть підтримуватися», - заявив Микола Азаров.

Також сторони підтвердили взаємну зацікавленість інтенсивнішої інтеграції України до Євросоюзу. «Ми дуже зацікавлені в підписанні угод з Європейських Союзом про асоціацію, створення зони вільної торгівлі та запровадження безвізового режиму. Для нас це фундаментальні цінності», - наголосив Прем’єр-міністр.

Він також запевнив свого співрозмовника, що Україна проведе абсолютно чесні та прозорі вибори. «Ми запрошуємо міжнародних спостерігачів, а також встановлюємо величезну кількість веб-камер на кожній дільниці. Будь-якому жителю, наприклад Німеччини, можна увійти в Інтернет і подивитися як здійснюється голосування на певній дільниці. Ми готові забезпечити повну прозорість цих виборів», - заявив Микола Азаров.

Глава Уряду подякував Повноважному Послу Федеративної Республіки Німеччина за співробітництво та запевнив, що в Україні його радо приймуть у будь-який час.

У свою чергу Ганс-Юрген Гаймзьот відзначив високі управлінські якості Миколи Азарова та його глибоке державницьке мислення: «Мені приємно, що я маю можливість попрощатися з вами. Я завжди високо цінував всі зустрічі з вами, навіть з того часу, коли ви ще не були керівником Уряду. Я вважаю, що ви завжди знали, що важливо і що необхідно зробити для цієї країни. Ви володієте державницьким мисленням і свідомістю».

Крім того, Посол висловив сподівання, що Україна та Німеччина будуть повніше реалізовувати потенціал двостороннього співробітництва. «Важливо, щоб ми розвивали співробітництво за різними напрямками, у тому числі економічним», - сказав дипломат. Крім того, він зазначив, що Німеччина розглядає Україну як важливу країну і бажає її зближення з ЄС.

 

 

версія для друку