українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Держава повинна допомогти дітям-сиротам адаптуватися до дорослого життя
06.07.2012 | 15:55
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Держава несе повну відповідальність за адаптацію дітей-сиріт до дорослого життя. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні в Харкові під час відвідування приватного дитячого містечка «Відрадне».

«Кожна дитина, яка з тієї чи іншої причини стала сиротою, стає дитиною країни. Наше завдання - допомогти таким дітям знайти своє місце в дорослому житті», - заявив Сергій Тігіпко.

За словами Віце-прем'єр-міністра, першочергове завдання Міністерства соціальної політики – запобігання виникненню сирітства.

«Ми повинні займатися профілактикою, не допускати виникнення сирітства, насамперед, працюючи з кризовими сім'ями. Для цього ми зараз набираємо 12 000 людей, які стануть соціальними дільничними, будуть знати ситуацію в сім'ях і зможуть працювати на запобігання сімейним проблемам», - сказав він.

Сергій Тігіпко підкреслив, що державна соціальна політика буде спрямована в першу чергу на те, щоб дитина, яка залишилася без батьків, виховувалась в сімейних формах. «Якщо вже сталося так, що дитина залишилася сиротою, то держава повинна подбати, щоб вона потрапила у прийомну родину або дитячий будинок сімейного типу, або в інші сімейні форми виховання», - підкреслив він.

Віце-прем'єр-міністр зазначив, що сьогодні, держава надає суттєву підтримку дітям-сиротам, які виховуються в сімейних формах. Так, дітям до 6 років сьогодні виділяється держдопомога в розмірі 1834 грн, а дітям від 6 до 18 років - 2228 грн.

Сергій Тігіпко підкреслив, що в сімейних формах виховання діти виростають більш самостійними і підготовленими до життя, отримують більше уваги і тепла.

 

версія для друку