українська російська англійська
У першому півріччі зросло виробництво молока
07.07.2012 | 09:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Зростання виробництва молока за перші п’ять місяців 2012 року становить 2,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив директор департаменту економічного розвитку та аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України Сергій Кваша.

«Загальні тенденції у галузі молочного скотарства протягом перших п’яти місяців є достатньо позитивними. За цей час виробництво молока у всіх категоріях господарств збільшилося на 107,5 тис. тонн, або на 2,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому це збільшення відбулося на 13,7% за рахунок сільськогосподарських підприємств. Це дуже важливо», - зазначив директор департаменту.

Сергій Кваша підкреслив, що розвиток саме скотарства є пріоритетним для Міністерства. Він вказав на актуальність програми державних дотацій за утримання молодняка ВРХ у господарствах населення, що діятиме на постійній основі.

«Постанови Кабміну дають можливість через механізм державної дотації стимулювати селян утримувати молодняк великої рогатої худоби. За одну голову виплачується тисяча гривень, і на моє переконання, ця програма реально діє. Якщо говорити про усі галузі тваринництва – птахівництво, свинарство і скотарство, то Міністерство піклується, в першу чергу, про скотарство. Необхідно зупинити падіння поголів’я корів, бо корова – це півпенсії, це молоко, це продукти харчування, та й органічне добриво», - додав Сергій Кваша.

 

версія для друку